| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare.M-am impacat cu iubita mea dupa cearta urata de ieri, dar am facut din nou o greseala.Am incercat sa o conving ca vreau sa ma schimb si sa devin mai barbat, chiar daca am doar 18 ani, iar ea a dus discutia intr-o alta directie si anume ca diferenta de varsta dintre noi doi (ea are 20) ne incurca putin planurile de viitor.Cand am intrebat-o la ce se refera mi-a spus foarte scurt ca altele la varsta asta sunt logodite si au o relatie frumoasa bazata pe sentimente adevarate plus sex,pe când la noi,din cauza ca eu tot aman,relatia inseamna doar plimbari, filme si gatit duminica impreuna.Nu stiu cum sa o conving ca pentru mine e foarte important ca i-am promis tatalui ei ca n-am sa profit de ea si nu stiu ce argumente sa-i aduc sa inteleaga ca ce-am facut eu acum un an cu o colega de liceu a fost doar o aventura,sau mai bine zis o curiozitate, si deci sa nu ma mai judece atat ca nu mai sunt virgin.Mai ales ca am facut-o o singura data si n-am simtit mare lucru, iar fata respectiva care era mai experimentata chiar mi-a reprosat ca nu am fost bun.Cat sa mai platesc pentru acea greseala? In fine.Deci as vrea sa va rog sa imi spuneti cum sa fac sa mearga aceasta relatie si cum sa o conving pe iubita mea sa mai asteptam, mai ales ca tatal ei s-ar supara foarte tare daca ar afla ca ea nu mai este virgina.

Răspuns Câştigător
| noname2021 a răspuns:

In primul rand, diferenta de varsta dintre voi 2 nu este asa mare, daca ea avea 25 si tu 18 mai era cum mai era, dar asa e foarte ok.In al doilea rand, fetele logodite la varsta de 20 de ani dupa parerea mea sunt prea tinere, au toata viata inainte.Prietena ta nu ar trebui sa grabeasca acest lucru, e foarte important acest pas si trebuie facut doar cu o persoana potrivita.In al treilea rand, multe fete, subliniez, MULTE, ar dori sa gaseasca un baiat ca tine care sa nu profite de ele.Sa nu isi doreasca sex asa rapid, sa se cunoasca mai bine si sa evolueze relatia mai mult si dupa aceea sa se intample si asta.Ar trebui sa incerci s-o faci sa inteleaga ca esti un baiat cu cap si vrei sa faci totul cum trebuie pentru ca ea este dragostea ta. Spune-i cat de mult o iubesti si nu vrei s-o pierzi si vrei sa faci totul special pentru ea.Nu ca oricare fata obisnuita si o relatie obisnuita, sex apoi logodna si casatorie, copii si viata ca naiba. Vrei sa fie totul special pentru ca ea inseamna totul pentru tine asadar sa te inteleaga si sa aprecieze faptul ca nu esti ca ceilalti baieti.Iar cand e sa fie acel moment(actul sexual)o sa fie, totul la momentele lor potrivite.In al patrulea rand, tatal ei de ce ar afla ca nu mai e virgina? Cand e sa se intample sa se intample, nu trebuie sa spuneti cuiva. Fata e majora, tu major, nu trebuie sa dati raportul cuiva.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa-i dai pace si sa-ti cauti una de varsta ta.
fetele la 20 de ani sunt mult mai mature ca baietii, ori tu esti mai mic ca ea, ceea ce te situeaza cam pe la 16 ani cu gandirea si comportamentul, indiferent cat ai vrea tu sa fiid e barbat, nu esti inca "copt".
Cauta-ti o iubita de varsta ta si bucura-te de viata, ca nu ai de ce sa te logodesti sau insori acum.

| Plato a răspuns:

Fata aia are ceva dereglari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti un mare fatalau, si in loc sa vezi in ea o iubita, o vezi ca pe o mama.laughing)) are 20 de ani man.wtf

| Freya1 a răspuns:

Eu nu cred ca tatal ei trebuie sa va spuna cand sa va f...eti scuza-ma.
Eu cred ca tu stai prea mult cu parintii ei si incerci sa o controlezi precum o fac ei iar ei nu ii convine.O fata vrea ca iubit un baiat/barbat sigur pe el ce stie singur ce e bine si ce nu, ce incearca sa nu stea coada dupa mama si tata si sa faca ce spun ei ci sa ia decizi bune singur.
Tu ce ai vrea, sa stea tatal ei cu steagul langa patul vostru si sa dea startul la sex?
Daca nu va intelegeti si nu te vrea renunta, ca ea clar cauta altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu-ti spun ca a intrat sor-mea aseara pe laptop si era deschis aici si a vazut poza de la avatarul tau.Acum vrea si ea tatuaj la fel ca ala.I-am spus ca e fake dar nu crede.E fake nu?
Si referitor la raspunsul tau, m-am facut ca nu vad expresia aia cu f..., dar mna...cred ca esti o tipa mai genul bad girl,asa ca nu mai zic nimic.
Parca imi pare rau ca nu sunt si eu altfel, tata chiar imi zice uneori ca cica de fapt m-a infiat si e posibil sa am sange albastru, ca prea sunt gentleman...
Iar mama mi-a spus cei de la orfelinat au gasit in cosulet, langa biberon, o poza cu Palatul Buckingham...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru noname2021):

Toate foarte frumoase aici mai sus.
Ai fost în locul acelei fete să îi simți nevoile de viață?
Știi că lipsa vieții poate provoca suferință?
Știi cât de mare poate fi această suferință?
Restul este teorie frumoasă și dat cu presupusul despre.
Viața este viață.