| SilentRain a întrebat:

Sa presupunem ca ai probleme de socializare, cum ai aborda problema?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

As merge la psiholog. As fi foarte activ, as participa la multe evenimente si spectacole, si in principiu as schimba partea din mine care se teme de socializare.

41 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ideea e ca eu chiar am probleme de socializare, dar nu ma prea intereseaza intr-atat de tare incat sa fac ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu de ce mai înjurat pe privat? Crezi că mis câinele tău să-mi faci ce vrei?

| DorelExpertu a răspuns:

Nu o abordez deloc, ca nu am curaj.
Sau cel mult ii dau pe Facebook un mesaj cu buna ce faci

| RAY a răspuns:

Nu exista nici un drum bun al vieti,sens,scop,desi nu iti pot spune ca socializarea este un lucru bun sau rau,daca simti ca ai nevoie de socialiare,trebuie sa soialisezi real,nici o carte,nici un sfat nu te va ajuta cu adevarat, stii cum e cand inveti o noua limba noua si ai frica aia, oare ma exprim bine, am uitat cuvantul x, e vorba de anexitate, e vorba de frica, timiditate, sigurul leac este socializarea

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Staaai nu fii supărat sad
Ca te înjur și aici tut'cepa matiilaughing)

| baru a răspuns:

Totul vine cu timpul...de cele mai multe ori este bine sa nu socializezi, sa ai calea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca din cauza anxietatii ai probleme cu socializarea se poate rezolva cu anxiolitice, dar daca asa e firea ta e mai complicat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Zi,pentru ce mă înjuri de mamă? Poate te înjur eu de familia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Pai si cum rezisti asa man nu simti nevoia sa socializezi? Nu esti frustrat de chestia asta? Cum naibii nu ai intrat in depresie? Pff esti cool ce sa zic laughing

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Dacă nu îmi dai 10 lei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Lasă vrăjelile, plus că mai amenințat cu moartea

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

E introvertit, iubește singurătatea cu doze

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Du-te la politie și spune-le ca te ameninț

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Să îți fie rușine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu sunt toti la fel crede-ma, eu azi de exemplu m-am dus sa imi iau kebap si cartofi si lucrau 2 arabi acolo si deodata brusc nu stiu ce ma apucat si am vorbit cu el si ne intelegeam ok vorbea foarte frumos era respectos mi o pus si mai multi cartofi decat trebuia am ramas uimit cand am vazut deci trebuie sa ai incredere in tine si sa lasi suspiciunile la o parte nu ii baga pe toti in aceeasi oala.vei ajunge la 30-35 de ani si nu vei sti sa comunici vei avea probleme grave de adaptare la lucru csnd te vei angaja vei fi subestimat sau luat in bataie de joc. sanse sa te insori si sa intemeiezi o familie se va reduce aproape de 0 deci acum ca ai aflat astea vrei un asa viitor black? Poate si sinuciderea iti ba bate la usa. lupta nu fi las esti barbat nu femeie eu inteleg ca esti schizoid si eu sunt cred da tu duci aceasta tulburare la extrem iti repet nu sunt toti la fel sunt 3 categorii de oameni rai, spre bun spre rau si oameni buni asa ca nu ai de unde sti daca nu incerci vei ajunge batran si nu vei mai putea face nimic nu vei mai putea schimba nimic si te vei da cu capu de pereti ca nu ai facut nimic cand era timpul si ocazia sa faci.nici cand vei muri nu vei avea liniste sufleteasca mau ales daca te vei sinucide. pacat de tine cred ca esti un caz pierdut, dumnezeu sa iti dea minte si sanatate man.
Si eu am probleme similare ca ale tale da orgoliu masculin si instinctu imi spune sa nu ma dau batut. oricum e fantastic ca nu te simti rau si nu esti depresiv esti imun la asa ceva pe mine ma doare sufletu ca nu mai am viata pe care o aceam sufar si chinui enorm de abia ma pot ridica din pat din cauza depresiei dar eu am de 14 ani tu daca iti schimbi gandirea mai ai sanse sa te schimbi mai ales ca esti tanar

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Nu mai pot de rușine laughing)

| Mogiojojo a răspuns:

Pai sa-ti explic ce se intampla: cand esti micut nu stii ce ai si incerci sa te bagi si tu printre ceilalti si crezi ca atunci cand o sa fi mai mare o sa te schimbi radical (mare prostie pentru ca nimic nu se schimba fara sa misti un deget). Dupa aceea incet-incet incepi sa dezvolti probleme psihice de tot felul din cauza singuritatii. That's all. Depinde si cat de grav e.

| Mogiojojo a răspuns:

Eu abordez problema asa: am auzit ca la un centru din Olanda pentru boli psihice se practica eutanasierea legal. Si sincer m-am gandit foarte serios la treaba asta. Ar fi o eliberare pentru mine. Abia astept!

| Celcestietot a răspuns:

Pai depinde la ce te referi. Ori te referi ca nu ai curaj sa intri in vorba cu o persoana sau mai multe, ori nu iti vin idei cand vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xxscanduraxx nu se face eutanasiere pentru depresie gen cum ai tu doar pentru boli terminale foarte grave. tu esti un caz pierdut inca de la maternitate. ia antidepresive si nu te mai plange atat auzi la ea eutanasiere laughingahahaha trebuie sa ti se si aprobe cererea si sa dai ceva bani tu nu ai bani nici de o guma plus ca trebuie sa fi cetatean sa fi eutanasiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Daca mi se va mai ameliora depresia voi incerca eu sa te ajut sa iti schimbi mentalitatea dar trebuie sa te lasi ajutat si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai explicită. Ce înseamnă să ai probleme de socializare?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Bine man sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da oare de ce esti tu asa? Ai fost victima bullying-ului in scoala?

Răspuns utilizator avertizat
| OrdanKarris a răspuns:

Ce-ai patit fata mea: nu-ti mai acorda nici un barbat atentie in realitate si vrei sa te antrenezi sa abordezi tu? laughing Good luck happy Dupa o varsta cam esti nevoita sa faci asta. laughing Nu-ti trebuie socializare sa atragi interesul unui barbat. Tot ce trebuie sa faci este sa desfaci picioarele si sa inchizi gura. E simplu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ea a întrebat altceva.Nici nu a pomenit de bărbaţi.De ce o iei pe arătură cu ce te doare pe tine?