| elcosmin a întrebat:

Iubitorii de animale au probleme de socializare? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| IoanaFrancesca a răspuns:

Nu cred că e nevoie sa facem clasificări la modul general. Unii au probleme de socializare și nu iubesc in totalul sens al cuvântului animalele. Nu sunt de părere că dacă iubești un animal și probleme de socializare. Poate te referi și la faptul că ai văzut acele postări sau ai auzit cum că unii vor fi singuri mereu, iar animalele vor fi langa ei. Sau cei care se descarcă animalelor pentru că nu au persoane alaturi. Aici depinde de persoană, și eu am multe pe suflet, iubesc animalele, dar nu vorbesc chiar întotdeauna cu ele despre asta. E ca și cum ai spune despre un anumit popor că e hot. Sunt și oameni "cinstiti", alții care fura de nevoie și alții de buna voie. Nu putem judeca un întreg popor pentru majoritatea populației. Că toți suntem diferiți. Sau intr-o familie, un părinte este agresiv, nu înseamnă că fiul/fiica lui va fi la fel. Asta e părere mea happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din contra studile demonstreaza ca sunt mai sociabili, mai ales celor care iubesc caini, cei cu pisicile sunt mai precauti

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu cred că au. tongue

| CleanHeart a răspuns:

Cine te-a pacalit? laughing
Dar ce-i drept uneori mai bine comunicam cu animalele decât cu oamenii happy

| elcosmin explică (pentru CleanHeart):

Daa sa stii ca asa e laughing

| MademoiselleCosmina a răspuns:

N-are legatura.

| Bozgi200 a răspuns:

Da și nu, am prieteni care vorbesc efectiv cu animalele că și cu o persoană doar pentru că nu le reproșează nimic... Acele persoane au parte de bullying (cred că m-am exprimat bine)

| Antopuff a răspuns:

Cu animalele sigur nulaughing)