| tania_3947 a întrebat:

am nevoie si eu de niste sfaturi. problema e ca m-am bagat cu un baiat. eu stau in italia dar el in romania. stiu ca dragoste la departare nu exista dar in fine... chiar m-am indragostit de el, si el spune la fel. de anul nou trebuie sa vina si el in italia(unde stau si eu). uneori ma face sa cred ca ascunde ceva de mine pentru ca in fiecare seara pleaca cu unu cu masina nu stiu unde si nu vrea sa-mi zica crying. nu-l prea cred ca ma iubeste, nu stiu ce sa fac ca sa aflu de la el unde pleaca? chiar il iubesc mult si nu as vrea sa aud ca umbla cu altele... daca prietenia adevarata exista la departare, atunci si iubirea adevarata exista la departare

7 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Al naibii italienii ăştia, cum ne fură ei toate româncele.Cred că eşti cam paranoică...omul o avea şi el treburi, ieşiri cu prieteni.Nu trebuie să stai si să te întrebi încontinuu ce face.

| Enigmă a răspuns:

"eu stau in Italia dar eu in Romania" ce propui sa inteleg din asta?

| mihaibrasov a răspuns:

Eu doar un lucru iti zic: nu te-ai indragostit de el ci de ce crezi ca reprezinta el. Dupa prima intalnire fata in fata totul se va schimba.

| Doddel a răspuns:

Inca nu stii ce sa crezi sigur, o sa vezi cand o sa vina sa va intalniti cum este el de fapt, o sa discutati si mai multe atunci.
Ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noup.Gresit.Iubire de la departare e ca si cum vorbesti la telefon fara credit. Aha! nu poti vorbi la telefon daca nu ai credit.cam asa suna relatia.si daca el te stie pe tine dincolo sigurat in Romania te suna ceau iubi si spre seara umbla cu alte fete zicand ca nu are prietena.Ca dor prietena lui ii in Italia. Ce noroc pe el.nu iese nimic din asta. 1 an macar minim trebuie sa stai lipit de el ca sa se obisnuiasca cu tine si sa te placa. daca aveti un an si numa apeluri de la departare nu se rezolva nimic. dispare tot.

| tania_3947 explică:

@evuveitie nu ai inteles ce vroiam sa zic... noi ambii suntem romani, doar ca el sta in Romania dar eu in Italia

| Zappalicy a răspuns:

Nu prea sunt buna la sfaturi, dar si eu am patit la fel si stiu cum te simtisad. In vara m-am indragostit de un baiat care sta tot in Italia, iar eu in romania.Chiar si dupa ce a plecat am continut relatia, dar, dupa un timp, el vorbea tot mai putin cu mine.cand l'am intrebat ce se intampla mi-a zis ca prietenii l'au sfatuit sa se desparta de mine pentru ca relatiile la distanta nu merg niciodata. Sper ca pe prietenul tau sa nu il influenteze atat de mult prieteni. Daca se va despartii de tine inseamna ca nu te'a iubit, asa cum pretinde el sau mai bine isi asculta prietenii decat propria inimasad. Nu poti sa stii niciodata ce face el in absenta ta. Sper ca am ajutat macar putiwinking