| pufarina95 a întrebat:

SALL, TPU! am un frate mai mic cu 1 an si nu ne intelegem de loc dar daca ii spun mamei nu ma crede spune ca nu ar face el asa ceva si ii ia apararea mereu si are12 ani cum as putea sa-i zic mamei ca sa ma creada? FUNDA*!

Răspuns Câştigător
| teodoram a răspuns:

Asa e, nu cred ca ai putea face mare lucru. fratii mai mici trebuiesc protejati mai mult cred ca asta vrea mama ta sa intelegi

8 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Cel mai bine este sa il accepti asa cum e, altceva nu ai ce sa faci. Mai tarziu va veti intelege mai bine.

| venusdoom a răspuns:

Pai faza cu zis ul la mama nu cred ca mai tine. incearca sa o faci pe mama ta sa l "prinda asupra faptului". incearca sa o ti prin preajma cand stii ca fratele tau o sa faca ceva. sperr ca te ajutabig grin

| DraGfirE a răspuns:

Nu raspunde provocarilor.(taci lasa-l sa vada ca tu esti mai destept)

| Magnific a răspuns:

Da tu la 13 ani ce solutii crezi ca poti sa faci un copil de 12 ani sa se inteleaga cu tine? asa e la toata lumea,, cand creste mai mare o sa fie mai bine crede-ma, dar acu nu ai ce sa faci, parerea mea, e inca copil si tu si el big grin

| LollyPoop a răspuns:

Pai nu trebuie sa te gandesti cum"sa te razbuni" pe el.Incearca sa t imprietenesti cu el si daca spui ca nu ai cum atunci nu-i mai da atentiewinking. Fundita:d?

| xXxVal3riuxXx a răspuns:

Filmexxx

| andrada_3947 a răspuns:

Hmm si eu cam eram la fel ma certam cu surorile mele si dupa aia dadeam vina pe ele laughingcand colo eram eu de vina laughingdar nu mai mis asa
deci daca el incepe sa iti vb rau atunci nul baga in seama!
si daca incepe sa dea in tine pleaca dar nu da inapoi!
ca dupa aia se plange (cum faceam sie u laughing)
si cand esti singur cu el acasa atunci invatal sa te respecteze! ca dor esti mai mare tongue
spune-i ca u ai grija de el cand parinti tai nu-s acasa si ca nu mai vrei sa te certi (si batihappy ) cu el
fal sa inteleaga ca ii mai mik decat tine!
nu stiu lasa-l la computer dar numai daca te asculta sau spune-i asa :te las la comp sa stai pe facebook... dar in schinb acesta saptamana nu ne mai certam! sau ceva de genul
Bafta!
Fundaa?

| carlacarolina a răspuns:

Incearca sa nu mai interactionezi foarte mult cu el.mai multa ignoranta ca sa numai existe certuri! sau sa faca el ceva gresit in fata mamei tale ca atunci sa te creada pe tine!big grin