| Ralien111 a întrebat:

Am 17 ani si de ceva timp mi s-a stricat telefonul (ecranul este facut varza, nu se mai vede nimic) nu este un telefon scump am dat pe el 200 lei dar treaba e ca de cand mi l-au cumparat parintii mi-au zis: "tine de el ca altul vei avea cand vei lua primul salariu", nu stiu de unde a venit replica asta dura, pentru ca eu am mai avut telefoane si nu le-am luat de banii lor, eu mi-am strans bani, acum ca ei nu mai imi da alocatia nu mai am alta sursa de venit, si as vrea sa am si eu un smartphone ca ceilalti m-am saturat de telefoane ieftine, familia mea are o situatie foarte buna financiara, si imi vine sa urlu cand ma uit in jur ca cei cu familii cu situatii financiare mai proaste il fac pe "naiba in patru" si tot le cumpara telefoane scumpe. In toamna va fi ziua mea, si ma gandesc sa le zic ca in loc de majorat sa imi cumpere un telefon ce credeti as proceda bine? ca oricum eu nu prea am fost pasionat asa de distractii.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Nu haina face pe om"- Parafrazand aceasta espresie, as zice si eu ca nu telefonul face pe om. Poti sa le arati ca ti-ai dori unul, dar nu fi prea insistent. Intre timp, incearca si mai strange bani; daca ai de unde; dacanu, asta e...Life goes on.

| VERA18 a răspuns:

Pai daca de data asta o sa tii de el, e un targ corect! happy Deci bafta in pacalirea parintilor pentru a-ti lua un telefon mai performant! Stiu prea bine cum e! laughing