| valentin28289292 a întrebat:

Salut, am o mica intrebare si sunt foarte prost, foarte prost. Eu in februarie am inceput sa vorbesc cu o fata si m-am indragostit de ea, in aprilie ne am pus impreuna si acum ne am despartit. Ea m-a iubit foarte mult si eu am iubit-o si o iubesc foarte mult. Mai pe scurt, merita sa o astept, ea acum are deja pe altcineva de care e indragostita si nu stiu ce sa fac… adica eu as fi un tampit daca as astepta o persoana care are deja pe cineva si nu o intreseaza daca eu plang sau cum ma simt, dar simt ca ea este iubirea vietii mele si e singura fata pe care am iubit-o din toata inima.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roagă-te lui Dumnezeu sa aducă în viata ta fata care El știe ca ar fi potrivita sa fie soția ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa mai astepti baiete, odata ce ai pierdut-o ca-i indragostita de altul si este deja cu altul?

Nu ai ce sa mai astepti, ca aia a plecat de la tine, tocmai pentru ca nu te iubea.
Nu te mai mintii aiurea, ca ai fapte reale care ti-au ratat clar ca nu te-a iubit, odata ce a plecat la altul.

Iti cauti alta fata si viata merge inainte!

| johnnny123 a răspuns:

Haide să-ți spun un secret: Singurul moment în care poți stabili cu certitudine cine a fost "iubirea vieții tale" este atunci când te afli pe patul de moarte iar viața se află în urma ta. Nu când ești la început, iar viața se află înainte.

Nu confunda "iubirea vieții" cu o persoană cu care ai avut o aventură de șase luni și care apoi și-a găsit imediat pe altcineva. Uneori se mai întâmplă și așa, dar de cele mai multe ori, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun că ești adolescent. În adolescență multi se îndrăgostesc fulgerător și cred că acea persoana e iubirea vieții lor, dar nu e neapărat așa.

Știu că te încearcă un sentiment de neputința și frustrare, dar daca ea a ales pe altul, ar fi o pierdere de vreme sa o aștepți.

| Celestina003 a răspuns:

Unuii băieți ar renunța la asa fata pentru că nu ar mai avea încredere, poate o sa atingeți din nou in același punct dar mai încearcă, nu stiu. Lupta, nu de unde să știi dacă ai sanse sau nu, cu adevărat luptă pentru inima aia sa ajungi la ea, caci doar una este inima aia pe care o iubești cu adevărat da cu nu mai exista alta pe lume.

| ClaRa91 a răspuns:

Cauta alta.

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Si eu sunt in aceași situație, el este cu alta am mai incercat să il contactez dar nimic, block ...nu știu ce să fac plâng de 7 luni, sper doar să trec peste, am încercat am incercat până m-am rănit singură.
Din experiența mea ca fata, băietii se întorc fix când nu îmi mai pasa mie de ei adică peste 1 an.