| N123 a întrebat:

Am o problema.

-Am o verisoara la mine care de o luna nu vrea sa plece de la noi deci.
Ea a venit la inceputul lui iulie la noi cu o carie ( nu e din Romania e din Italia ) si de atunci nu vrea sa plece deci trebuia sa plece de doua saptamani dar nu o face cand vine timpul de plecare adica sambata (ca ea pleca la bunici si nu cred ca ii place sa mearga cu vaca pe izlaz ) zice ca o apuca raul ca ii este rau ca nu stiu ce, ma doar joi ii este rau.
Ce sa ne facem cu ea eu nu mai suport o saptamana cu ea.Pe 11 vine cea mai buna sora a mamei adica cu care se intelege bine (ca ea imi este verisoara de pe tata) si mama nu s-a mai vazut cu sora ei de 15 ani crying.Ce sa facem cu ea ca ea a venit la bunici in vacanta nu la noi. Funda
Rog seriozitate, aia care isi bat joc sa nu comenteze crying.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e o problema pe care părinții tăi ar trebui sa o rezolve

| Freya1 a răspuns:

Cred ca la voi e mai libera si ii place ca nu are restrictii.
Ia incercati sa ii impuneti lucruri si vezi cum se tireaza. Vorbeste cu ea mai tare si pune-o la treaba.

| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa i spui direct, sau ii spui un motiv cum ar fi ca aștepți alt musafir. Și dacă se supăra asta e, ii trece.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Acum 1 minut | Kayn221 a răspuns:
"Poate are probleme acasa de nu vrea sa plece, stai de vorba cu ea. Poate s-a intamplat ceva si ii e frica sa plece".

| Dalmore a răspuns:

Intreab-o de ce nu pleaca.

| ItsMaxi a răspuns:

Discuta cu parintii tai si explica-le ca nu te simti bine in compania ei. Si sa i-a masuri in legatura cu ea sa plece mai repede. happy altceva nu ai ce sa ii faci.

| Kayn221 a răspuns:

Poate are probleme acasa de nu vrea sa plece, stai de vorba cu ea. Poate s-a intamplat ceva si ii e frica sa plece