| Annitu a întrebat:

Salut.are cineva pierce in buza? ziceti-mi si mie.doare? curge sange? se poate infecta?

se cunoaste gaura?
ca nu vreau sa afle mama ca imi dau...sad

Răspuns Câştigător
| nathalie a răspuns:

Daca ti-o faci acasa:
1.doare
2.curge putin sange
3.se poate infecta
4.se cunoaste gaura

daca o faci la un salon:
1.nu doare ca iti face anesetezie
2.nu curge sange
3.nu se poate infecta numai daca nu ai grija la igiena
4.se vede gaura

ps:s-ar putea sa iti curga apa, sucul, lichidele prin gaura;-)
ai grija de tine>big grin

40 răspunsuri:
| alinootza a răspuns:

Boonahappyeu am piers in buza si in buriq p qel din buza mi l am dat singura si chiar nu doare daqa ti l dai cu qateter il gasesti la farmaqie.
te poti infecta daqa nu ai grija la igiena, dar te sfatuiesq sa te mai gandesti pentru qa gaura ramane si in scurt timp nu o sa mai fie la moda.asa ca, dc sa n ramai asa cum te a dat dumnezeu? eu mi am dat gaura si acum regret
te pupy si mai gandeste te

| somebody00 a răspuns:

Buna la toata lumea!

Am experienta in dat piercuri. Fac acest lucru de aproximativ 2 ani.

Ofer pierce la urmatoarele preturi :

- ureche : 20 de lei
- buza : 40 de lei
- limba : 50 de lei
- buric :50 de lei
Precizez ca nu dau in spranceana!

De altfel sprayul (lidocaina) anestezic este gratuit.

Daca doriti branula sau/si cercel va costa 10-15 lei in plus. (branulele sunt sigilate la fel si cerceii!)

Ma gasiti la nr. de tel : 0734352592 sau valeriavaleria01@yahoo.com

| alinadny a răspuns:

Buna da am avut eu te doare prima foarte foarte putin zici ca te inteapa cu un ac cand iti face o injesctie nu iti curge sange in maxim 1 saptaman se astupa gaura... faci cum vrei tu pup:*

| vio_9977 a răspuns:

Fata mea orce gaura se cunoaste logic...dc nu vrei sa afle mama ta nicio sansa nu ai pentru ca atunci cand iti baga pirsu trebuie tinut ceva tmp...

| vio_9977 a răspuns:

Lolita? unde dracului te'ai dat fata tu gaura si te'a facut anestezie locala? nu gandesti ce spui? dezinfectarea se face odata pe saptamana iar asta insemnand sa scoti pirsu il bagi in apa fiarta si faci spalaturi cu apa si sare la gura de mancat mananci foarte normal o sa ti'se umfle doar prima si a 2 zii buza dar daca bei timp de o saptamana ampicilina,nu consumi lactate,oua,accid, o sa fie totul oky nu te sasai deloc, nu te deranjeaza cand te sarut pentru ca e pierce special pentru buza in concluzie nu ai nici o treaba cu el ''lolita''asta abereaza a spus numai prostii lucrurile astea se intampla numai in limba dar in buza e prea usor fata mea dc iti place si iti doresti fa'o il poti da jos orcand nu iti ramane pe viata te sustin pentru ca am si eu si sunt foarte mandra de el succes!

| ana_6275 a răspuns:

Numy spuneti frate ca doare ca nu stiu cum, mai iti zic super sigr, eu am avut. mi-am facut singura...nu m-a durut...a curs potin sange, dar nu cine stie c.si gaura nu se vede. zici ca ai un cosh.aa sh de scos dupa ctva zile. nici ai mei nu stiau sh il scoatem mereu, il bagam sa nu se astupe gaura, dupa iar il scoteam.deki stay linistita poti sa-ti faci. imi fac si eu maine iar ca nu mi-am my pus ca eram cu examenele de cls a8a sh n'aveam cum sa'l ingrijesc pup:* idul meu sa-ti arat poza cum se vede fara pierce fetytza_vysurilor_tale

| biiu a răspuns:

Mai eu am avut pirce in buza.mi-am dat sngura gaura.sh de durut o fost o durere suportabila de curs sange nu prea.iti curge ca sh cand te-ai fi intepat atta...l-am purtat 4 zile [stau cu bunici si nu prea m-au vazut ei]da dup 4 zile mi sa inflath un pic sh l-am scos sh mi-a ramas semn. gaura mi s`a astupat dar semn mia ramas.sh mi-am dat dat o data gaura adica ieri da am facut`o pre mica sh astept sa se astupe...Deci daca tu vrei sa-ti faci fa`ti dar daca mama ta e tt timpul ca gura pe tijne si iti observa orice miscare km greu sa nu til vada.dar in casa poti sa til skoti sh afara sa til pui. Orice ai alege sper sa fie bine sh t Pop

| Pastilutsa a răspuns:

Saluti. eu mi.am dat ieri gaura cu ac. l.am dezinfectat si a mers. mi am pus pierceu'. problema e ca ai mei nu stiu ca mi.am pus, fiindca am astupat pierce. u cu un leucoplast si na le.am zis ca am un cos. ideea e ca mi s. a cam umflat buza dar in scurt timp (4 5 zile va trece). iar tu ar trebui sa tii pierce u pe putin 3-4 saptamani cel putin asa ma informat pe mine un specialist. dupa 3-4 saptamani ai sa vezi ca daca scoti pierce. u ramane gaura si dupa 4 luni happy. pup si sunt curioasa din oct 2009 pana acu daca ai reusit ceva.

| claudia_2464 a răspuns:

Doare doar un pic dar sa stii ca gaura se cunoaste insa gandeste-te bine poate dupa o sa iti para rau bine la inceput o sa iti placa dar te plictisesti repede de el faci ce vrei eu te sustin kiss ai grija de tine

| biBy_6036 a răspuns:

Eu mi-am dat cu acul acum 3 luni. daore foarte putin. dupa ce dai gaura doare putin. anestezia cu xilina nu este recomandata... poti avea alergie... curge sange decat cu branula :p. se poate infecta. curge puroi, trece peste 2-3 saptamani, gaura se cunoaste.au trecut 2 luni si tot se cunoaste happy

| ionela_4971 a răspuns:

Nu m-a durut deloc a fost ceva rapid. a 2a zi mi s-a umflat olecutza buza dar nu sa infectat.Sange nu curge, unde mi.am facut eu gaura pentru pierce mi.a zis ca il pot scoate doar dupa o saptamana... happy