| TeddyBear a întrebat:

Am o mica "problema". Vreau pierce in buza. Dar nu stiu sigur daca o sa am curaj.Doare? Curge sange? Se infecteaza? Vreau raspunsuri de la cineva care are pierce

Răspuns Câştigător
| bagnatog a răspuns:

Cu un ac şi o mulţime de curaj. dacă vă păstraţi apăsarea carne, sânge şi nu iese foarte prost.
foloseste un ac nou la farmacie şi apoi a pus o crema de antibiotic. Amintiţi-vă, inainte de a face ceva, să vă spălaţi pe mâini mai întâi şi apoi tatuaj, preferabil cu un sapun antibacterian, sau un neutru este suficient (sapun intim este fin).
( tradus cu google)

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Cam toate, doare, curge si sange si se si inflameaza si daca nu e sterilizat totul cum trebuie risti sa faci si infectie

| TeddyBear explică:

Mersi multhappy

| barbiemicuta a răspuns:

Nu doare. doare un pic doar dupa da dp aia trece.si d sange nii vorba iar d infectat la fel.trebuie sa fie pierce nou.winking sper ca ti-am fost d folos. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah,de durut nu doare. Dacavrei poti folosi si xilina, o gasesti la farmacie, costa cam 1.5 lei, si cu putin noroc ti-o daa(e nevoie de reteta pentru ea).Dar.e o durere suportabila, eu mi-am dat si pe viu.