| AjutorTPU a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi:
in vacanta aceasta a copiilor, as vrea sa o las pe fetita mea la bunicasa ca eu si sotul meu sa putem petrece 2-3 zile SINGURI ca sa ne simtim si noi in largul nostru la munte.
problema este ca fetita vrea si ea sa mearga dar eu cu sotul meu am vrea sa petrecem si noi 2-3 zile fara ea, sa fim si noi 2 porumbei ca sa zic asa

intrebarea mea este: cum as putea sa o conving pe fetita mea ca tati si cu mami mai trebuie sa stea si singuri cateodata?
dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Andra_8516 a răspuns:

Zii asa: Draga mea mai stai si cu bunicii din cand in cand 2-3 zile pentru. ca. stii ca ei te iubesc si mai au si ei nevoie de companie si ar fi bucurosi daca ai sta cu ei! Apoi ai putea minti putin zicandu-i ca : Iar eu cu tati trebuie sa preg. ceva pentru. servici si vom mai f plecati de acasa! Apoi va incuiati in casa si dati drumu la distractie! Bafta si iubitiva mult! EEEEE in pat stiti voi! pup sper sa va ajut!

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

O anunti. O asiguri ca o iubiti si ca va veti intoarce.

| GuessWho a răspuns:

Poti sa-i lasi bunicii bombonele, dulciuri animaloute din plus, chestii care sa o atraga.
Spune-i: draga mea, eu cu tati trebuie sa merg sa. ti cumparam ceva frumos, drept cadou.si tu trebuie sa stai la bunica, sa fi cuminte.big hug
Reusesti tu. fetita va intelege!

| Baton a răspuns:

Pai poti sa ii spui la buni sa va sune intr-o zi si sa o comvinga pe fetita sa mearga la ea. oricum nu sa o minta deoarece dezamigirea unui copil conteaza la un moment dat.
daca nu o puteti voi comvinge atunci bunica trebuie sa poata. experienta ei de viata o poate ajuta in aceasta situatie.
eventual ii cumperi ceva carti de colorat(daca are varsta de asa ceva) sau ii dai o ocupatie la bunica in timp ce sta acolo sa nu va simta prea tare lipsa parintilor.
noroc mult in viata si distractie placuta!

| Octav_5563 a răspuns:

"Cumpara-i" tacerea laughing) Ia-i niste cadouri frumoase pe care si le doreste de mult si in felul asta va fi prea ocupata cu ele.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are prieteni la bunicii ei sunteti norocoasa.Copiilor le place sa se joace cu alti copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apeleaza "foarte"convingator de matur la serviciile ei si spune-i ca trebuie sa aiba grija de batrinei vreo citeva zile pentru ca sint bolnavi rau. N-ai idee ce saritori sint cind li se acorda o asa importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhh, cam greu, dar se poate. Ovarianta ar fi sa vina bunica sa stea cu fetita si voi sa plecati cu "trenul de 9", adica inainte de a se trezi scumpetea ai mica, ganditi si voi alta data cu snorul dat la minim, ca...astia mici sunt "ochii si timpanul " in ziua de azi, succese,

| catiy100 a răspuns:

Deci de aia mama si cu tata, cand eram mai mica vroiau sa ma duca la bunicii...