| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce trebuie sa fac ca sa ma asigur ca relatia mea actuala nu se transforma intr-o relatie pansament "rebound relationship"?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Relatie pansament = "rebound relationship"
bound inseamna apropiere, legatura, connexiune, rebound inseamna ca te reconnectezi, adica te-ai indepartat si te-ai reapropiat
plasament inseamna ca plasezi relatia "undeva"

cum DRACU' traduci tu plasament cu rebound?!?!?!?!?

si mi se rupe in paispe' ca asta e traducerea "oficiala" tot absolut imbecil mi se pare!

moment in care practic, nu inteleg intrebarea, asa ca intreb:
de ce iti e frica foarte exact?!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei doi termeni nu au legătură unul cu altul.
Dacă te referi la pansament, atunci acest tip de relație de obicei e așa de la început, nu "se transformă". E acea relație pe care ți-o faci în disperare din cauză că ești rănit și vrei să te repare cineva.
Dacă te referi la rebound, înseamnă că la un moment dat a existat o rupere a bound-ului, pentru a fi nevoie de un REbound. Deci dacă ruperea nu a existat, nu se poate vorbi de un rebound.

| UnDiavol a răspuns:

Afla cauza și vorbiți între Voi doi discutați problema pe care o aveți