| AlexDorinel a întrebat:

Ieri pe la ora 2 sau 4 ziua a venit la mine o prietena de a bunicii mele din Bistrița cu copii,nepoata etc. Am stat până seara am vorbit, toate cele, au dormit la mine și la încă cineva și nu mai era loc sa dorm și eu la mine acasă și am dormit la varul meu care venise și el ieri la mine. Musafirii erau în trecere, au fost la mare și au trecut și prin oraș la mine sa ne mai vedem.Azi pe la ora 12 când m-am întors de la varul meu la mine acasă erau acolo toti afara în curte și vorbeau.Dar din păcate după o oră sau două au trebuit să plece și acesta a fost momentul culminant.Mi-as fi dorit să stea și o săptămână că am stat o zi și parcă am stat o luna cu ei și ne-am cunoscut foarte bine, ne-am împrietenit, am zis că tinem legătură.Dar dupa ce au plecat a început sa mă cuprindă plictiseala acasă și am și plans acum câteva minute, nu pentru că aveam pe cineva drag de acolo neaparat dar parca ne-am înțeles extrem de bine și după a trebuit să ne destrămăm. Chiar îmi vine să plâng când mă gândesc

ce sa fac?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te maturizezi oleacă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să plângi până îți trece. Apoi să cauți în jurul tău prieteni și prietene.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti cu astfel de sentimente.
Nu stiu daca a existat om pe pamant care sa nu fi trecut prin astfel de situatii.
Cauta sa-ti petreci timpul cu ceva ce-ti place tie, si vorbeste cu ai tai ca sa le faceti si voi o vizita lor, sau sa le "programati" lor o noua vizita la voi. Adica sa gasiti un motiv, o ocazie in care sa va intalniti din nou toti in acelasi loc, sau la ei (o zi de nastere, un picnic daca nu se gaseste vreun alt motiv).