| DianaVladimir a întrebat:

Salut
Nici nu stiu la ce categorie sa pun intrebarea dar cer sa ma ajutati.E destul de delicata treaba.
Inainte de vacanta de iarna mi-am rupt mana si am mers la scoala asa cum am putut de scris nu scriam deloc bine asa ca decat sa ma chinui nu am mai fost ultima saptamana.
Apoi a inceput noul an scolar 2013 nu am fost 3 zile deoarece am fost plecata in alta tara sa-mi rerzolv si treaba cu mana apoi, joi vineri m-am dus la scoala luni la fel marti nu am putut ca am vomitat toata ziua miercuri intarziasem la primele 2 ore ca nu stiam ca am de la 8 ( eu stiind ca de obicei faceam de la 10) iar restul saptamanii m-am dus in continuare normal.
Acum..luni marti si miercuri nu m-am dus din cauza ca am avut niste dureri insuportabile de cap si nici nu am anuntat la scoala.iar la doctor mi-a dat doar ceva tablete si scutire nu.
Acum nu stiu ce sa-i spun la diriginta ca n-am fost astea 3 zile.E o femeie foarte foarte rea si nici nu ma prea suporta.
Nu e frumos sa mint stiu, dar chiar trebuie de data asta sa inventez o scuza ca sa ma scot si sa nu-mi fac probleme cu ea
Ce motiv sa i spun ca nu am fost la scoala? sigur ma va intreba.
Va rog e urgent si dau funda garantat

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Spune-i ca ai avut o problema de familie mai delicata.

Sunt sigur ca te va intelege.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune adevarul

| EaEmma a răspuns:

Spune-i adevarul si eventual ca sa te bagi pe sub pielea ei ....ar fi bine sa-i cumperi o mica atentie...dar iti va trebui si scutire

| TURCUL0001 a răspuns:

Adevarul cea mai buna solutie.

| 23Suiram a răspuns:

Unul dintre părinții tai ar trebui sa vorbească cu diriginta. Ei stiu despre dureile tale cumplite care tin zile intregi, pentru care niste incompetenti de doctori iti dau niste tablete si nici vorba de scutire. Nu inteleg cum diriginta poate fi atat de rea si nu iti motiveaza absentele fara atatea figuri. Cred ca nu te suporta din invidie. Inveti prea bine, ai note mari la toate materiile? Faptul ca ai lipsit cateva zile de la scoala fara sa anunti, sau ca habar nu ai ce orar aveti este un fleac. Se poate intampla oricui. Important este ca ști unde e scoala... sti asta, nu?

| stefanospidei a răspuns:

Ca ai fost pe stop sau ca ai fost gripata

| Andrey2299 a răspuns:

Spune-i la doctor sa iti scrie pe o foaie de ce ai lipsit si ce ai avut, apoi sa semneze, apoi poti sa i-o duci la diriginta ta, FUNDA?