| Robotzzzi a întrebat:

Salut.O venit ieri prietena mea la mine si aveam in dulap sub haine 1000 euro.Am mers pana la magazin dupa am dus-o cu masina acasa si cand am ajuns am vrut sa iau din banii si au disparut 500 Euro.Am fost la ea acasa cu politia, a batut-o maica-sa rau de tot dar ea sustine ca nu a luat, o fost singura ieri in casa.Un sfat ceva, ce sa fac cum sa-mi recuperez banii daca ea nu recunoaste?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca „oi" fi uitat tu cati bani ai.
Nu ar fi fost chiar asa de proasta.sa fure, stiind ca ramasese singura in casa.

| Panamax a răspuns:

Poate nu este singura care a venit la tine acasa.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Probabil ai uitat cati bani ai, ori s-au pierdut restul de bani prin haine. Cauta mai bine in tot dulapul in care i-ai pus, iar daca e o prietena de a ta nu ar avea intenția de a-ti fura un leu, nicidecum 500 de euro. Incearca sa discuți cu prietena ta pe cale amiabilă, sa ii spui ca daca spune adevarul si iti returnează banii retragi plângerea la poliție si totul va rereveni la normal. Iar daca nici atunci nu spune ca ea e vinovată atunci cu siguranta ai asa e si uitat tu unde ai pus banii.

| TheGentleman a răspuns:

Cine mai ține bani în casă în 2019? Cardul e baza, tati! te scutește de astfel de neplăceri

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Daca se dovedeste ca este nevinovata, ai belito. Fara dovezi in ziua de azi sa acuzi pe cineva pe nedrept, deja te poate da in judecata.Pai ai dovezi ma ca ea ti-a luat banii? Dai vina asa pe oameni aiurea.Ai vazut-o? Ai camere de filmat prin casa ca sa dovedeasca asta?

| Ineys a răspuns:

Sa se ia amprente de pe dulap.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă prietena știa unde să caute, dacă prietena ți-a mai lăsat 500, e profesionistă. Nu ai cum să recuperezi. Învață să treci paguba la pierdere, și pe prietenă, la fel.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa recuperezi nimic. Daca stii sigur ca aveai 1000, ea i-a luat, a mancat o bataie dar a ramas cu 500 Euro.
Sper ca nu a luat unul din parintii tai si sa dea vina pe ea, asta nu stiu.

Fara dovezi clare, nu se baga nici politia, doar daca exista amprente prin locul unde erau banii sau pe bancnotele ramase, s-ar putea verifica ale cui sunt. Dar daca ai umbkat dupa aia...si ai pus mana tu peste tot, nu stiu.
Amprentele ar spune totul.

Cum vedeai, cat mai putin atins pe acolo plangere la politie sa vina sa ia amprente, pana atunci nu mai frecai locul ala si nici banii ramasi, zici pe cine banuiai si era f simplu, trei puteau fi, mama, tata, prietena. Aflai cine era.
Intreaba totusi la politie daca se mai poate lau totusi ceva amprente! Poate ai o sansa.