| FrancezuRN a întrebat:

Salut prieteni, eu pe data de 11.09. 2016 m-am "însurat" iar pe data de 03.06. 2017 s-a născut fetița mea. eu pe fata asta in vârsta de 22 de ani mai mare ca mine cu doi ani, am cunoscut-o pe live prin Iulie 2016 am vorbit aproape doua luni si am adus-o aici la mine in Franța, a venit la mine ce-i drept ne c-am Ciondăneam noi adică ne certam, am aflat prin Octombrie ca a rămas însărcinată, cei drept eu am fost foarte fericit si entuziasmat m-am bucurat dar la un moment dat prin Decembrie am decis amândoi să dea afara copilul deoarece eu aveam 17 ani si ceva, ne am înțeles sa meargă in România da afara si se întoarce, totul ok pana prin Ianuarie când mi-a spus ca nu poate da afara pana mea. Eu i-am spus dacă știi ca este sănătos copilul nu este nicio problema imediat ce voi face 18 ani ma voi angaja si îmi voi asuma responsabilitatea față de voi, eu chiar îmi doream familie copil, deoarece am avut o familie împrăștiată tata ma lăsat de la vârsta de 5 ani mama m-a crescut greu. Așa si pana la urma a născut a venit la mine tot așa prin Septembrie 2017 totul ok pana la urma in Decembrie am decis sa ne mutam in țara, a plecat ea prima cu fetița si la o luna am venit si eu, la ea acasă, deoarece in România numai am casa, a fost ok câteva luni pana s-a obișnuit cu mine maica-sa la fel, si la un moment dat m-am apucat de jocuri. Mai pierdeam mai câștigam. Ea înaintea mea a fost dansatoare de manele umblata prin cluburi mi-a spus ca înaintea mea a mai avut vreo 4-5 băieți,, eu mai aveam prostul obicei să îi reproșez, erau foarte multe zile in care voiam si eu ca bărbat sa fac dragoste cu ea si ma respingea in fie care zii cu același motiv ca e obosita sau o doare nu știu ce, iar eu îi mai reproșam din lipsa de încredere in mine cred, îi mai spuneam dacă era x, y stăteai, cu mine nu îți place. La un moment dat ne am certat si i-am vorbit urat si a auzit maica-sa, evident mi-a făcut bagajul si m-a dat afară pentru prima data. Ea nu a schițat nimic sa zică unde plec sau sa îi spună ceva maică si, a fost ok m-am mutat cu chirie in cartier aproape de ea, si ne mai vedeam de îmi aducea fata sa o văd într-un fel ne împăcasem am stat vreo săptămana si ceva cu chirie si de ziua fetiței mele m-am rugat de mama ei am început sa plâng vreo doua ore pana la urma mi-a pus niște condiții si m-a primit de aici începuse sa se comporte altfel mai drast. A trecut un timp cum sa făcut cum nu sa făcut ma mai dat o data afara la fel m-am întors noaptea înapoi, in ultimele trei luni s-a schimbat total dintr-o cearta foarte mică m-am făcut ca șterg o poze de pe Facebook cu ea iar ea a șters relație poze absolut tot cu noi, am tăcut, ne-am voiam si eu sa mai pun mâna pe ea sa o sărut pe frunte pe mâini si ma respingea spunând ca nu are chef ca nu îi arde ca este cald, la un moment dat ne-am angajat amândoi de noapte, noi la 03:00 dimineața eram acasă iar ea intra cu telefonul in baie si stătea câte o ora am zis o zii doua trei dar așa începuse de fie care data când veneam de la munca începuse sa ascundă telefonul mereu de mine la un moment dat i-am luat telefonul la munca si am văzut ca vorbea cu un bărbat ca e frumoasa se întrebau cati ani au, caterinca râdeau. Si i-am arătat si a început sa tipe ca de ce pun mâna pe telefonul ei, din momentul acela am simțit ca totul se duce ma avea soțul meu in telefon si ma trecuse Robert. Din momentul acela am simțit ca ceva nu e bine ma si te-am in pericol îmi era frica sa nu o pierd deoarece îmi iubesc foarte tare familia. Intr-o zii ea plecase mai devreme la munca si îmi băgase numărul la respins am căutat-o pana la munca am alergat nu am mai mers 4 stații de autobus, si când am ajuns i-am zis ca unde a fost si de ce mi-a băgat nr la respins si mi-a spus ironic, "am fost cu 10 p*** sa ma f** nu te interesează pe tine de viața mea noi numai avem nicio treaba. Atunci i-am dat pentru prima data o palma serioasă dar i-am dat-o cu durere pentru ca simțeau ca o pierd.Eu nu am crezut deoarece îmi spunea mereu asta, dar in ultimele 3 luni pot sa spun ca ma ruga sa o las in pace si sa plec erau seri in care plecam de la munca amândoi si încercam sa o împac si tipa ca in gura de șarpe sa iau mâna de pe ea din la un străin nu cred ca ar fi țipat așa adică nu știu i se dilatau pupilele si făcea foarte urat. Pana la urma ma zăpăceala sa o las ca numai vrea sa stea cu mine vrea sa fie singura eu vreo 3 zile am plâns pe ea si i-am spus sa se gândească bine dacă asta vrea dar eu le iubesc si nu îmi doresc sa le las, iar ea se uita in ochii mei si îmi spunea crede ma da nu te mai iubesc nu înțelegi, numai plânge ca nu mi se face mila, pana la urma am decis sa vorbesc cu mama si mi-am luat biletul de avion pe 28 Iunie sa plec eram in 27, dimineața trebuia sa plec, eram la munca s-a făcut 6 seara am plecat spre casa cu gândul sa ma spăl sa ma schimb sa stau cu fetița deoarece nu știam când am sa o mai văd si când mai aveam aproximativ 30 de minute sa ajung acasă ma suna tușa fostei soții si îmi spune că a oprit-o cineva si i-a spus ca am bătut-o pe nepoată-sa rău si ca i-a spus lu soacra mea si știu toți. Si îmi spune o sa vina cineva la un colț sa îți aducă hainele te rog numai veni la poarta ca nu știm ce iese. Nici măcar sa îmi iau rămas bun de la fetița nu m-au lăsat sau sa ma schimb nimic, iar "soția mea " din data de 27 nu am mai auzit de ea deloc a blocat-o pe mama pe toți cei drept eu o am la Block deoarece mi-e greu sa o văd si mie sa nu văd ca postează cu vreun alt bărbat. Mătușa ei mi-a spus sa uit de ea de fetița si sa îmi văd de viața mea ca numai văd nicio fata nimic si așa a rămas, iar ea este fericita postează clipuri pe tik tok cum ca ar fi îndrăgostită își face poze singura pune pe Facebook iese. Iar eu stau si sufăr si ma gândesc la ele, voi ce Spune-ți merita sa ma întorc,?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu mai are rost să încerci să te împaci cu ea, nu te merită.
Dacă fetița e a ta ai dreptul să o vezi.

11 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Doamne ce poveste...
Renunta la tot asculta ruga mea...
Eati viata inainte nu te intoarce...
Vei suferi mai mult

| TheGentleman a răspuns:

Ehei, dragii moșului, știți vorba ceea: „Din asfalt nu faci grădină, nici din curwă gospodină"...winking

| mihai69 a răspuns:

Amice, dacă tu încă mai crezi că fetița aia e copilul tău, ești mai naiv ca un copil care mai crede încă în Moș Crăciun!
Fii mai bine fericit că ai scăpat de panaramă - meriți ceva (mult) mai bun!

| Vraluu a răspuns:

Ar merita sa te întorci doar pentru fetiță... Doar sa vezi ce mai face si dupa sa pleci si sa-ti vezi de viata ta in continuare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atunci i-am dat pentru prima data o palma serioasă.
Eu să fi fost în locul ei, procedam la fel.
Ai dat o palmă, ți-ai dat foc la valiză.
Să te întorci, merită, dar nu poți să te mai întorci.
Părerea mea, mai încearcă o împăcare, dar o singură dată.
Apoi bagă divorț.

| minrest a răspuns:

Odata ce faci reprosuri, e clar ca relatia nu are cum sa mearga, chiar daca faci parte dintr-o cultura patriarhala - stii tu care. Scandalurile, iarasi, imi dau de banuit; asta nu e viata sa traiesti in scandaluri (''ciondaneli'') Ce e aia ca mai pierdeai, mai castigai? Fii realist! Pierdeai. Jocurile nu sunt facute sa castige onor clientela. Pe scurt, esti instabil emotional in cel mai bun caz; cred ca s-a sticat familia, din nenorocire. Pacat!

Răspuns utilizator avertizat
| deeeaqq a răspuns:

Nu merită să te întorci, next.

| Freya1 a răspuns:

Situatia asta este foarte complicata pentru ca amandoi a-ti gresit.In primul rand ai gresit cand ai inceput o relatie serioasa cu o persoana necunoscuta la vrasta de 17 ani. Apoi ca nu te-ai asigurat daca este fetita ta dar pentru asta nu este tarziu,apoi ca nu ai luat-o pe ea si pe fetita cu tine intr-o chirie si ai acceptat sa te tina parintii ei chiar daca esti barbat si cap de familie si pe urma ca ai inceput sa pierzi bani aiurea in conditiile in care ai copil mic de intretinut.O femeie ce vede ca are un copil de crescut si barbatul ei nu este capabil sa faca rost de o casa,sa tina de bani macar daca tot sunteti in situatia asta va cauta in alta parte mai ales daca este si mai mare decat tine.
Nu zic ca ea nu a gresit cautand in alta parte si probabil inselandu-te, dar cred ca tu in momentul in care ai vazut ca scandalul era mereu in toi, deja incepe sa te respinga trebuia si tu sa revi cu picioarele pe pamant nu sa o injuri, jignesti si bati.
Acuma degeaba o iubesti pentru ca, cale de intors nu mai este.Ce poti sa faci este sa ceri un test de paternitate si daca este copilul tau sa ceri in instanta drept de vizita sau custodie comuna.

| 2EXA a răspuns:

Gandeste-te la copilaria ta.Nu cred ca merita sa te intorci si sa va impacati iar fetita ta sa suporte toate ce vor urma. Va fi exact ca tine. Copii trebuie facuti cu cap, nu asa ca vrei sa ai o familie si atat. Trebuie sa te intelegi bine cu persoana aia nu sa regreti dupa.

Cu durere pe inima iti spun, imi pare rau de fetita ca va creste fara un tata, iar mama-sa o va creste greu.Iar astfel de femeie, cum ai descris-o tu, nu pare sa isi ia angajamentul de mama.
Istoria ta i se va repeta ei.

| SorinelCopilu a răspuns:

Frate stiu ce e in inima ta e greu stiu dar nu mai are rost sa incerci ce poti face tui este sa nu te lasi trebuie sa te dezvolti sa evoluezi in cineva mai bun sa pui totul la spate sa incepi sa iti schimbi viata uite du-te la sala citeste invata cat mai mult sa te dezvolti gasesti alta fata si incearca sa ii arati ei ca ai trecut peste ca daca nu doar ii hranesti orgoliul stiu este greu dar timpul sterge orice rana doar asteapta asculta-mi sfatul si ai sa vezi ca o sa fie mai bine si in legatura cu fata e dreptul tau prin lege sa te lase sa o vezi deci ea nu are ce sa fac nu te teme trebuie doar sa titi ceeri drepturile in fata legi succes frate sper ca raspunsl meu tea ajuat.