| Rapispac a întrebat:

Salut, sunt (viitor) tehnician in alimentatie si un tovras tot se lauda ca in diploma de tehnician in turism este inclusa si diploma de tehnician in alimentatie publica, ceea ce, cred eu, este total gresit.
Care e adevarul?
Nu cumva nu au nici o legatura una cu alta?
Eu ma gandesc ca tehnician in alimentatie (cum am fost invatat) se ocupa numai cu restaurantele / ce tine de alimentatie, iar turismul ce tine de hotel / ghid / agentie de turism.
Deci? Lamuriti-ma va rog big grin

1 răspuns:
| JessJessie a răspuns:

Eu am urmat un liceu de profil economic, turism si alimentatie, iar la clasele de turism si alimentatie se axau pe ambele, din asta rezulta de ce diploma lui mentioneaza doua speializari.