| CoCu_Teo_2001 a întrebat:

Salut,TPU. Am 15 ani si sunt in clasa a 9a. In clasa e o fata pe nume Andreea pe care eu o plac. Ma inteleg bine cu ea, vorbim in fiecare zi, la scoala ne mai luam in brate si din cand ne mai certam iar ea se supăra pe mine dar ii trece destul de repede. Ea este plăcută de multi băieti printre care si eu dar nu cred ca am sanse deloc. Si ei ii plac cativa băieti. Mi-a spus ca ii plac baietii înalti, cu aspect fizic si bruneti. Iar eu n-am cam niciuna din astea. Sunt doar brunet.Acum ea este putin mai inalta decat mine.Nici nu stiu ce Sa fac. Sa astept pana cresc? Nu vreau sa o intreb daca simte ceva pentru mine sau daca ma place.Nici nu-mi place sa o vad cand este cu altcineva. Imi vine efectiv sa plang.Va rog ajutati-ma.Mie chiar imi place de ea si chiar as vrea sa fiu cu ea. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Mergi într-un colţ şi plângi. sad

| Rektsona a răspuns:

Eu cred ca esti timid. Nu fii paranoic si du-te la ea pentru numele lui Dumnezeu!

| 3amthinking a răspuns:

1. De ce ii plac neaparat baietii inalti si bruneti? Adica ca sa iti placa de cineva acea persoana ar trebui sa aiba anumite calitati care iti plac tie ex. bun, sincer etc.
2. Daca te-ar judeca dupa inaltime, nu dupa calitatile morale, nu te merita!
3. Poate te place doar ca un prieten.
4. Poate iti vorbeste de alti baieti doar ca sa te faca jelos pentru ca nu ii se pare ca dai semne ca o placi, si ea poate te place.
Fetele sunt complicate, niciodata nu stii care varianta este.

| sebastiandumitriu a răspuns:

O fata care te iubeste cu adevarat nu ii mai place de nimeni altcineva in afara de tine si daca chiar o placi fa-ti curaj si spune-i si abia atunci vei afla daca si ea te place