| Cuttiiee a întrebat:

Am si eu o problema. Nu imi pot suporta mama! laughing Este atat de enervanta. este intotdeauna cicalitoare si curioansa..nu doar cu mine. CU TOATA LUMEA. Nimeni nu o suporta. nici bunica. Are impresia ca eu vorbesc urat cu ea. ca sunt nesimtita. dar eu nici macar nu prea vorbesc cu ea. stau in camera mea. si nu imi face deloc placere cand cineva intra. Am discutat cu tata si el are aceeasi impresie ca mine, ca de cand a inceput serviciul nou a cam luat.o razna... Va rog frumos. ajutati-ma si pe mine! Ce sa fac sa o suport?! [ scuzati categoria, dar este mai accesata ] Funda puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Vibrations a răspuns:

Prevad un divort al parintilor tai

| LostInBubble a răspuns:

Vorbiti cu ea. Poate munceste ceva greu. happy

| eLPySum a răspuns:

Poate mama ta are motivele ei sa fie asa. Poate ca serviciul ei ii displace, poate se simte singura ( tinand cont ca tie iti place sa stai inchisa in camera ta ), poate are ceva pe suflet si asteapta sa fie descoperit.
Ia gandeste-te mai bine, oare nu mama ta va face toate fitele tie si tatalui tau? Stiu ca majoritatea mamelor fac mancare, spala prin casa sau rufele, calca, se ingrijesc de familia lor mai mult ca orice ( nu stiu cum e la voi, eu doar am generalizat ). Poate ca a ajuns sa se sature de acest lucru. Poate vrea si ea sa fie ingrijita si iubita la fel cum va daruia iubire voua.
E cicalitoare. Si ce ai vrea, poate ca si tu gresesti! Nu te crede buricul pamantului. Cel putin adolescentii sunt cicaliti pentru a intelege propriile lor greseli, sa nu le mai repete. Doar nu o sa te pupe daca faci vreo nazbatie si sa iti ureze noroc pentru a o repeta toata viata ta. E curioasa, normal, vrea sa stie ce se intampla, daca toate o duc bine, vrea sa se implice mai mult in viata voastra. ( e un mod indirect prin a va arata ca ii pasa de voi ).
Daca nu o mai suportati, spuneti-i asta in fata. Vorbiti cu ea! E cea mai buna idee. Asa ve-ti gasi o problema. Ascultati ceea ce mama ta are de zis!

| deyadeyutza96 a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti cu ea si sa ii explici situatia, poate se va schimba.SUCCES!:*:*