| AaLexS a întrebat:

Off, am o problema crying.
Eu in fiecare zi stau foarte des cu mama, glumesc cu ea, suntem prietene foarte bune... O iubesc din tot sufletul pe mama, si pe tata la fel. Dar uitati care e problema :
Mama va fi plecata pentru 3 zile crying si tata vine mai rar pe acasa pentru ca lucreaza ziua si noaptea si cand mai are timp mai trece pe acasa sa ma vada. Si mama va fi plecata pentru 3 zile sad. Eu nu pot sa stau nici o zi fara ea crying. Simt ca mor. Si cand ma gandesc ca pleaca pentru 3 zile ...deja ma apuca plansul crying. Eu voi ramane cu bunica pentru astea 3 zile, dar cu bunica nu prea vorbesc straight face.
Va rog dau FUNDA. Dati-mi niste idei ce sa fac sa treaca timpul mai repede sad. Si ce sa fac sa scap de gandurile astea, nu vreau sa mai plang crying.
Scuzati categoria, dar este cea mai accesata si am nevoie de raspunsuri, va rog crying.
Fundita [cum am mai spus]

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Cati ani ai, 10? Really? Nu mi-o lua in nume de rau dar cred ca 3 zile fara mama nu inseamna sfarsitul lumii.Sincer odata si odata trebuie sa inveti sa fii independenta.Nu spun sa iti iei lumea-n cap dar totusi nu trebuie sa plangi dupa mama.Eu am stat singura acasa de la 8 ani.Amandoi parintii erau la serviciu iar eu trebuia sa stau singura, nu prea aveam de ales chiar daca nu era chiar in regula, dar uite ca am ajuns bine, zic eu.Eu cred ca 3 zile trec cat ai zice peste.Iti poti gasi foarte multe ocupatii care sa iti ocupe timpul:stai cu prietenii,uita-te la TV, stai la calculator, cheama-ti prietena cea mai buna si petreceti timpul impreuna, distrati-va, citeste o carte.
Nu am vrut sa fiu rea sau ironica dar crede-ma nu se va intampla nimic iar daca mama ta a avut incredere sa plece inseamna ca stie ea ce face.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, am 11 ani si nu prea plang cand pleaca mama de acasa.Tu cati ani ai? In fine...Eu cred ca ar trebui sa te gandesti ca se va intoarce oricum foarte repede si poate in timpul asta poti sta cu B.F. a ta si toata ziua sa va distrati, sa faceti multe lucruri impreuna.(preferatele voastre)Te vei simti mult mai bine!winking

| LikeARollingStone a răspuns:

Categoria e perfecta, crede-ma!

Pai cand simti nevoia sa vorbesti cu ea in acest timp, sun-o!
Si profita de acest timp pentru a te apropia de bunica ta... poate fi mai interesannt decat iti imaginezi.

| Elsiane a răspuns:

Pff, sincer. Cred că ești cam mică pentru chestii din astea. Mai las-o în colo, sincer nu va fi sfârșitul lumii pentru tine. Du-te cu prietenii pe afară, la un suc, nu știu. Baftă!

| Annim a răspuns:

Ahh daca toti ar fi ca tine happy fiecare sa-si iubeasca mama in asa fel cum ai descris tu probabil ar exista paradis pe pamint. Pleaca cu prietenele in oras, la cluB la pizzerie, McDonald's laughing la urma urmei e vara asa ca distreazate. 3 Zile vor trece rapid nu-ti fa griji,, cauta-ti o ocupatie,,, pleaca cu fetele la PHOTOSESION (if you know wath i mean) incearca sa-ti ocupi timpul. Sunt doar 3 zile,, e putin, nu dramatiza. intra pe adresa asta CAMZAP.com vorbesti cu straini,, sau joacate GTA (si voua fetelor va place sunt sigur). GOOD luck,, si nu dramatiza ea va veni

| Mirela77 a răspuns:

Cred ca e timpul sa-ti gasesti si alte preocupari nu doar sa stai in fustele mamei.De exemplu gandeste-te foarte serios ce vei face in viata, ce meserie sa faci etc.Practic fa o lista cu meseriile care ti-ar placea si vezi ce parti bune si rele gasesti.Desigur in functie de ce esti si capabila sa faci.

Răspuns utilizator avertizat
| ilovei a răspuns:

Citeste,fa-ti unghiile, daca ai teme pentru. vacanta e cel mai bun moment sa ti le facilaughing, poti sa faci si niste clatite, o prajitura cu mere!:*

| dyana_6840 a răspuns:

Pai nu stiu inearca sa-ti gasesti un joc pe calculator sa te joci sa iesi afata sa faci orice si incearca sa vorbesti si cu bunica ta cat e plecata mama ta sa fi cum esti cu mama ta cine stie poate va veti intelege bine:*