| Anonimul232323 a întrebat:

am varsta de 13 ani si parintii mei sunt despartiti, tatal meu sta la sat si mama mea la oras, au avut o relatie de 15 ani fara casatorie, taica-miu a prins-o pe maica-mea cu alt barbat inca de la inceput dar nu a vrut tatal meu sa se desparta cu mama de cand sunt mic eu, asa ca el a suportat toate înșelăciunele mamei mele, pe cand ea il insela cum voia ea. Tatul meu a facut un infarct la fotbal si nu mai are voie sa lucreze si nici nu poate fi angajat, nici nu poate face rost de pensie, face "UBER" si castiga destul de putin. Maica-mea lucreaza in fabrica pe bani destul de frumosi, mama mea a inceput sa nu mai aiba grija de mine, de exemplu din februarie de cand sunt la tatal meu a trimis maxim 100 de lei si nu ne-a ajutat cu nimic, ma suna odata la 3-4 zile si vorbesc cu ea maxim 1minut. M-a sunat acum 2 saptamani pe cand eu nici nu il cunoasteam pe barbatul acela sa merg cu ei in vacanta! Cu un NECUNOSCUT! In acest interval de Februarie-August ea si-a cautat sa isi refaca viata si in loc sa aiba grija de mine ea si-a cautat pe altcineva, pe cand tatal meu a avut grija de mine cum a putut. Vreau sa mentionez ca mama mea are varsta de 40 de ani si tatal meu de 48. Am aflat acum 2 saptamani ca maica-mea si-a gasit un om cu bani si cu 2 fete, ca am "2 surori vitrege", una de 13 ani si una de 16. Oamenii se comporta frumos cu mine dar imi este mila de tatal meu, in loc sa isi caute si el o femeie are grija de mine. Omul acela sta in afara orasului din care sunt eu. Si maica-mea vrea ca eu sa ma mut acolo cu ei si sa imi mut si scoala acolo. Ce parere aveti, ce sa fac in situatia asta? Imi este mila de tatal meu ca sta cu mine acasa si are grija de mine, imi face de mancare, imi cumpara haine, pe cand mama mea isi reface viata. CE SA FAC IN SITUATIA ASTA?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu lasa omul la greu, are nevoie de tine. Ea a fost o curva si acum regreta dar el merita sprijinul tau pentru ca nu te-a lasat la greu

| cristimihailov a răspuns:

Alegi locul in care ai mai multe posibilitati si il vizitezi mai des pe celalalt paribte, daca mai este interesat.

| Elelei a răspuns:

Uff, greu.
Inainte de a hotari orice, vorbeste cu tatal tau. Vezi care e parerea lui, daca poate sa aiba grija de tine in continuare.