| Miticagogu a întrebat:

Ce înseamnă friendzone?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zona prietenilor
Friend-prieten
Zone-zonă

| RAY a răspuns:

Locul unde 80% din baieti sunt, locul unde te baga fata cand nu e atrasa fizic de tine simplu, degeaba te intelegi super cu ea ca te vede ca un frate atat.sex va face cu un golan, badboy, popular, lider de grup, un barbat care le atrage fizic

| Zuse a răspuns:

Adica te vede doar ca optiune pentru zile negre

| Cmdndbdhhddh a răspuns:

Cind ți-e îți place mult de o fata dar ea te are nu mai mult decat un prieten

| Adi88 a răspuns:

Adica no sa faceti niciodata sex, doar la o betie poate. O sa ramaneti prieteni si atat.

| PumpkinDoll a răspuns:

Acolo unde intri daca nu esti bedboi si devi un stalp pe care sa planga PRIETENELE tale cand le parasesc iubiti.Sau prietena, daca n-ai mai muklte.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cand una nu da doi bani pe tine dar te foloseste cand are nevoie de ajutor.

| tuscany166 a răspuns:

Iti spun simplu si la obiect. Atunci cand iti place de cineva, dar acea persoana te vede doar ca pe un prieten si nimic mai mult, asta inseamna ca esti in friendzone.

| OrdanKarris a răspuns:

Friendzone aka Time Hoe Zone
Friendzone este categoria in care esti plasat de cineva fata de care ai sentimente puternice iar acel cineva NU are aceleasi sentimente. In ciuda numelui, FRIENDZONE nu are nici o legatura cu prietenia. In acest caz, prietenia se traduce in EXPLOATARE. Friendzone inseamna ca esti suficient de naiv/a si binevoito(a)r/e sa permiti cuiva de sex opus sa-ti iroseasca timpul aiurea pentru beneficiiile proprii, in speranta ca intr-o buna zi cel ce se sacrifica va obtine macar un sfert din dragostea, efortul si recunostinta care o depune el/ea. Boala numita friendzone afecteaza baietii in proportie semnificativ mai mare. Iar persoana care este servita, nu doar ca nu returneaza afectiunea primita, dar nu ofera decat absolut minimul necesar cat sa mentina interesul din partea persoanei exploatate.

Ca baiat tu vei auzi de la ea, cum si-a tras-o cu toti, mai putin cu tine, cum toti o lovesc si o injosesc si cum si-ar dori pe cineva mai bun, dar nu pe tine. Si oricat s-ar plange, ea se va intoarce la cei ce o abuza, din nou, si din nou. Friendzone inseamna o lipsa totala de respect fata de tine insusi. Frienzone inseamna incapacitatea de a spune NU. Frienzone inseamna incapacitatea de a spune PA. Frienzone inseamna stima de sine inexistenta si mentalitatea de servitor. Ea va exploata de la tine cat va putea, sperand sa ramai ignorant cat mai mult timp, iar in final tot nu vei primi ce sperai sa primesti, ba chiar vei fi eliminat din peisaj cu o usurinta infioratoare. Cum spuneam, friendzone NU ARE NICI O LEGATURA cu... prietenia. Este doar felul parsiv, dualist, ipocrit, mincinos feminin de a spune, vreau sa ma servesti si sa nu ceri nimic la schimb. Friendzone inseamna ca ea te vede nu ca pe un iubit, nu ca pe un prieten, ci ca o prietena, ca o muiere. Daca esti in frienzone, esti deja muierea ei, iar daca ai permis sa se ajunga pana acolo, esti mai muiere decat ea.

| Miticagogu explică (pentru OrdanKarris):

În timpul în câre citesc acest comentariu pot citii și două romane. Oricum, apreciez!?