| McDream a întrebat:

Cum sa ma imprietenesc cu o fata pe facebook? Si ce conversatii sa port sau cum sa incep o conversatie cu ea?

2 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Pai nu cred ca ai nevoie de lectii de la noi...eu zic ca totul vine de la sine.O saluti apoi incepi sa o cunosti si deveniti mai apropiati.Sunt fata si sincer nu imi plac baietii care vin cu tot felul de texte si aberatii.Fii tu insuti si iti zic eu ca o sa apreciezewinking Bafta!

| xxxSabinaxxx a răspuns:

Pai iti spun asta din propria-mi experienta:Trimitei prima data cerere de prietenie si apoi trimitei un mesaj in care sa ii ceri id-ul de mess.Si poti sa ii spui "buna! ce faci?"si ii zici ca ai id-ul de pe facebook...si incepi sa vorbesti cu ea. Daca-ti place de fata respectiva poti sa ii atragi atentia facandu-i complimente mai ales daca iti da o poza gen"imi plac ochii tai" "esti foarte draguta" si mereu sa pui love struck:*big hug si astfel isi va da seama... sper a te-am ajutat.Succes!