| gyffy a întrebat:

Daca mananc cartofi curatati spalati, dar cruzi.Patesc ceva?

Răspuns Câştigător
| lordnebun a răspuns:

Frate poti manca cat vrei pentru ca asa sunt si mai sanatosi si n-ai cum sa moriwinking

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| haifisch a răspuns:

Ai sa mori. Si bani de flori...

| CoffeeTIME a răspuns:

Da

| gyffy explică:

Ops...

| lunarwolf a răspuns:

Știi vorba aia?
„Dar-ar diareea-n curul tău!"

| AlexSM86 a răspuns:

Yo, cand eram mic si prost, ma duceam la tara in vacante si pe acolo mancam tot felul d lucruri pe care acum nu le-as mai manca, da tin sa-ti spun ca scoteam cartofii din pamant, ii curatam cu dintzii si ii mancam nespalati. Nu pot spune c-am patit ceva happy

| AlexSM86 a răspuns:

P.S.: trebuie sa ma corectez... daca mananci cartofii ai sa mori, sunt otravitori...in schimb tuberculii, cei pe care i-am numit cartofi mai sus sunt okwinking

| bogdan1011 a răspuns:

Daca nu stiai, asa sunt cu mult mai sanatosi decat prajiti

| georgiana_6517 a răspuns:

Buna. Din cate stiu eu e nu patesti nimic daca mananci cartofi cruzi. Dar nu exagera.

| lunarwolf a răspuns:

Auzi,ia continuă tu să halești.

Pun pariu că soacră-ta o să-mi mulțumească. b-)

| gyffy explică:

Nu ma.Nu mananc mereu asa numai cand face mama mai iau si eu 2-3

| costis a răspuns:

Pai fermenteaza puternic si poti sa ai problema : 1. cu stomacul (care nu prea e adaptat pentru astfel ce cruditati (este o carte, Hrana vie, si daca te iei dupa ea, poti sa ai aceleasi probleme; doar sa mananci in cantitati ff mici). 2. cu zona cecului (zona intestinului gros unde e apendicele), care e "tensionata" de ceea ce primeste din intestinul subtire. Te sfatuiesc sa mananci in stil traditional (cei pentru fiert, fierbi), exceptie facand cate un morcov (daca nu-l nimeresti din ala iutiu, cel mai bun e Carot luat din productia indigena).

| gyffy explică:

Ok
mersi

| GMVBOSS a răspuns:

Cartofii cruzi sunt nitel toxici, insa daca mananci 1 sau 2 nu patesti nimuca. Oricum, nu te atinge de florile cartofului!