| GEORGEL2012 a întrebat:

Voi cei care purtati ochelari cu ce ii curatati? ii spalati cu apa ca asa am citit pe net...ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea555012 a răspuns:

Eu folosesc șervețele speciale cumparate din Lidl Este o cutie cu 50 de bucăți si chiar ti le recomand si nici prețul nu e mare.

| GEORGEL2012 explică (pentru Andreea555012):

Aha mersi pentru raspuns :* te pup ..in lidl am vazut si eu ...coste vreo 5 lei parca.ms mult

| Andreea555012 a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Cu plăcere.

| GEORGEL2012 explică (pentru Andreea555012):

Dar tu ce diptroie ai?

| Andreea555012 a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Sincer nu prea știu pentru ca dioptra mea S-a tot schimbat. Eu am aproape 14 ani si port de aproape 13 ani ochelari așa ca e destul de greu sa rețin. ai mei știu mai bine.winking

5 răspunsuri:
| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Nu cu apa, cel mai bine este sa ii cureti cu spirt si sa folosesti o batista de ochelari sau un servetel uscat
Sa pui spirt intr-o sticluta mica cu pulverizator ( sper sa ma intelegi) si sa ii stergi in fiecare zi
Stiu asta pentru ca si eu port ochelari de cand eram mica si asa mi-a sugerat doamna de la care imi cumpar ochelarii
Funda?