| Rares8998 a întrebat:

De mult iubesc o fata si nu prea stiu cum sa ii spun ca o iubesc... Ea cred ca stie ca o plac pentru ca un prieten i-a spus... si vreau sa ii spun si eu ca o plac dar cand vb cu ea am emoti si nu stiu ce sa fac crying(( ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ti s-au dat cateva raspunsuri(mai bune si mai proaste!), asa ca nu ar trebui sa postezi aceeasi intrebare de mai multe ori.Nu este permis.
De ce sa ai emotii,cand ai un sentiment frumos,pentru o persoana? Nu trebuie sa alegi cuvinte pompoase,ca sa-i spui ca o palci,ci din contra sa fii cat mai mult,asa cum esti tu, sa nu fii prefacut, ca din aceasta cauza poti sa pari necredibil.
Ii spui pur si simplu, ca o placi si ca ai vrea sa fiti prieteni, daca vrea si ea.

6 răspunsuri:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Îi dai una peste fund si-i zici: Fa, te iubesc! Apoi o bagi cu forta in masina dar s-ar putea sa vrea sau daca esti acasa o iei in brate, o pui in pat, si-i spui ce vrei tu.Ori te chinui ca fraieru cu flori si din astea

| Rares8998 explică (pentru ȘefuLaValută):

Serios? eu chiar o iubesc pe fata asta si chiar as vrea sa fiu cu ea... dar nu stiu ce sa fac... nu stiu cum sa ii spun "Te iubesc" si mai am si emoti cand vb cu ea crying

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Rares8998):

Da-te cu mult parfum si zi-i cu mult tupeu ca o iubesti dupa putina abureala o intrebi ce tatuaj sa iti faci, ce stiluri de lupta ii plac sa pari un dur, e a ta sigur. Daca e directa tipa nu o "vraji" treci la fapte fratele meleu. Daca e putin emotiva intreaba ce destinatii de vacanta ii plac sa o indulcesti.Dar ai grija la perversele astea

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu vorbi cu ea daca esti asa emotionat cand vorbesti cu ea.
Spune-i printr-un mesaj sau orice alt mijloc de comunicare.
Sau fa ce a zis Soundcheck4 laughing

| Rares8998 explică (pentru NoRegretsxx):

As vorbi cu ea pe facebook dar nu stiu ce sa ii spun...

| Rares8998 explică (pentru NoRegretsxx):

O sa vb cu ea pe fb dar nu stiu ca sa ii spu... m-am gandit sa ii spun asa: buna, ce mai faci? ce ti-a spus prietenul ala al meu?(i-a spus un prieten ca o plac) si daca raspunde ca a spus ca o plac, ii spun: chiar te plac si chiar as vrea sa fiu cu tine. dupa astept sa vad ce zice... Sau cum sa ii spun? ai vreun sfat ceva?