| TaviComplicat a întrebat:

Dintr-o minciuna spusa de mai multi oameni deodata, am ajuns pe cale (aproape complet) sa imi pierd unul dintre cei mai buni prieteni. Totul se invarte in jurul ideii ca eu nu sunt un prieten adevarat (lucru dovedit contrariu in trecut), ca barfesc (ceea ce face si prietenul pe cale de disparitie, intr-o masura mult mai mare). Mi s-au aruncat vorbe grele din partea respectivului. Si faptul ca nu am nicio dovada si ca am fost bombardat de aceste acuzatii m-a facut sa raman fara raspuns. Cum pot face ca persoana respectiva sa priveasca din alta perspectiva, sa realizeze ca nu este adevarat, sau cel putin, ce pot face ca sa trec peste aceasta despartire (despartire care NU TREBUIE sa aiba loc)

Răspuns Câştigător
| Întotdeuna2 a răspuns:

Salut,
Eu spun așa, indiferenr ce - ar fi timpul le rezolvă pe toate. Abia aștept să ne anunți că ești mai ok, baftă.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca stii ca ai barfit si ai vorbit in plus, du-te si cere-ti scuze ca sa te poata ierta, daca-l mai vrei de prieten! In fond, esti vinovat!

| WaterDrop a răspuns:

Daca ii pasa atat de mult de tine pe cat o faci tu, ar fi cautat o cale sa-ti dea o sansa. Aparent doar tu ai parerea asta despre el.Nu`i mai zi nimic, lasa`l sa`si revina din prostie, daca nu o face, mai bine pentru tine.Cauta`ti altul.