| anonim_4396 a întrebat:

Doresc niste pareri, opinii, in legatura cu urmatoarea situatie. Ma inteleg foarte bine cu o colega de facultate. Vorbim aproape tot timpul despre orice, radem, ne simtim bine, la cursuri suntem impreuna. Urmeaza sa facem practica. Ea întotdeauna imi spune orice, totul, ce probleme are, ne sustinem. Cateodata imi dau seama ca imi zice chiar prea mult. De exemplu când o intreb ce face, cum e in vacanta, imi zice ca mai inainte a venit cu sora ei, sau ca trebuie sa mearga pana nu stiu unde, ce treburi are, etc. Imi zice bucuriile si tristetile ei, imi cere opinia (de exemplu in legatura cu licenta, cu tot). Ne intelegem bine, e o fata foarte silitoare, serioasa, amabila si toate cele bune. Nu se ocupa / nu face prostii. S-ar putea sa fim prieteni in viitorul apropiat. Chiar ea a zis ca in mine are baza si încrederea, imi face multe complimente, imi multumeste pentru orice, ma apreciaza.
Voi ce credeti, de ce imi zice mie aproape tot? Vad asta, caci cu restul colegilor nu e asa. Eu tot stau si ma gândesc ca nu e prea bine sa spuna tot, adica sa nu zica si altor persoane (sa nu cada in ceva capcane, sa fie molestata) straine. Stiti, ca copii mici când zic orice la oricine. Desi ea nu face asta sa zica la oricine, dar mai in gluma mai in serios imi vine sa-i zic,, Nu mai zice atatea!". E o fire foarte calda, blanda si vesela, cateodata vad inocenta in ochii ei, e o fire sensibila dar hotarata, stie ce vrea, puternica, cateodata ma uimeste si pe mine.

Multumesc mult si sa aveti zile frumoase!

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu cred ca esti indragostit de ea...

| VirusS97 a răspuns:

Pai probabil are incredere in tine. Se zice ca orice fata are un prieten baiat caruia sa-i spuna totul. Daca tie iti place de ea, ai putea incerca nu vad de ce nu.

| OoBunnyoO a răspuns:

Pentru ca are incredere in tine si se simte mai atasata de tine. Atat timp cat iti spune doar tie lucrurile astea inseamna ca te considera prietena/prietenul ei. Faptul ca iti da prea multe detalii este doar o trasatura de caracter, iar atat timp cat nu o face cu toata lumea, nu cred ca este vreo problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar ea imi zice ca ma va anunta cu tot felul de lucruri, ce hotarari va lua, desi eu nu-i cer asta. Nu zic ca nu imi place prezenta ei, ca e foarte apropiata de mine, chiar imi place, ma bucur. La fel fac si eu.

| dryft3r a răspuns:

Tebuie sa vorbesti cu ea. Se pare ca are multa incredere in tine. Adica te simpatizeaza foarte mult. Fa urmatorul pas, daca asta iti doresti. Daca nu, continua asa. straight face

| geotechnical a răspuns:

Fii atent ca si eu am patit la fel, dar ea ma vedea ca pe un frate si pana la urma unul ajunge sa simta mai mult decat o prietenie si unul dintre voi s-ar putea sa sufere! Iti zic din proprie experienta!
Bafta pe mai departe!

| hype123 a răspuns:

Fa frate pasul, nu astepta cum... cum au stat atlii, si pana la urma dispare.
Bafta
PS:Scuza-ti cacofonia

| Alle_AlleXandra_1995 a răspuns:

Te vede ca pe o prietena buna si are incredere in tine odata ce iti spune tot... sau poate are nevoie sa vb cu cineva happy