| KeNNT3D a întrebat:

Eu cu prietena mea am facut sex neprotejat si de cateva zile se simte foarte obosita, doarme mult, mananca mai mult are pofta mare de mancare, ea de obicei manca foarte putin acum se trezeste si jlnoaptea cu pofta de mancare, merge mai des la baie, o doare putin burta, o doare capul, am inteles ca astea sunt simptomele de sarcina, voi ce ziceti? Multumesc sper ca e ok unde am pus intrebarea.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar niciodata mai devreme de 2-3 saptamani de la momentul fecundarii.
Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex! Orice test facut ianinted e 21 de zile, va arata negativ si va fi facut eronat si inutil.

| KeNNT3D explică (pentru Violleta2022):

Din ce am citit pot aparea si dupa cateva zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Nu, la cateva zile este imposibil, sarcina fiind inca in stadiu celular!

| KeNNT3D explică (pentru Violleta2022):

Nimic nu e imposibil?

| Violleta2022 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Cand citesti raspunsurile adolescentilor de pe TPU, evident ca ai sa crezi ce vrei.
Eu vorbesc din experinta ea de mama cu 2 copii si din experinta de viata a surorilor si prietenolor mele.
Nici un simtom de sarcina nu poate sa apaar mai devrem de 2 saptamani, pentru ca, un embrion in stadiu celular nu transmite inca nimic corpului si nu poate da simptome de gravidie.
Totul este in capul fetei, si subconstientul lucreaza.
Uite un alt exemplu: mersul la baie mai des se intampla gravidelor cu sarcina mai mare de 6-7 luni, cand copilul apasa pe vezica urinara si simt nevoia sa urineze, ceea ce nu-i cazul la iubita ta, pentru ca, o celula atat de microscopica, nu poate sa apese pe nimic si nici sa provoace urinari frecvente.
Incearcati sa cititi si sa va documentati, ca ascultatul la gura adolescentilor care-si dau cu parerea pe aici, nu ajuta la nimic.
Vad ca pe ei ii crezi, pe mine nu.
In orice caz, sa stii ca s-au inventat prezervativele, care va protejeaza in totalitate de sarcini nedorite, infectii si boli cu transmitere sexuala. Nu musca folosirea lui, nu doare, nu strange si nu costa o avere. Invatati sa-l folositi la absolut toate partidele de sex, daca nu vreti sa aveti stres si probleme!

| KeNNT3D explică (pentru Violleta2022):

Nu folosesc prezervativ multumesc. Vreau un copil deci nu am la ce sa sa folosesc prezervativul. Eu am citit pe mai multe site-uri ca simptomele pot aparea si dupa cateva zile, depinde de organism nu la toate femeile e la fel, si altcineva care are copiii mi-a zis ca pot aparea si dupa cateva zile nu neaparat dupa nu stiu cat timp. Multumesc de raspuns, apreciez.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Te las atunci sa citesti pe net ceea ce-ti scriu copii de scoala generala... pe care vad ca-i crezi mai mult decat o femeie cu experinta.

| cristimihailov a răspuns:

Mai bine ai lua in calcul faptul ca e depresiva.

Oare din cauza cuculetului tau?

| Dalmore a răspuns:

Eu am simptomele astea cand trebuie sa-mi vina menstruatia, asa ca nu e o regula sa fie gravida.

| Iunix a răspuns:

Test de sarcină!
Și lasă închipuirile.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Tu esti normal la cap? Vrei sa-ti cautam gagica la pasarica sa-ti spunem daca e gravida sau nu?
https://comenzi.farmaciatei.ro/viata_sexuala/teste_sarcina/

| KeNNT3D explică (pentru m1dn1gh7):

Ba dar tu esti? am pus o intrebare daca dai un sfat bine si frumos multumesc daca nu du-te in alta parte.

| KeNNT3D explică:

Fratica, daca ai chef de facut misto, du-te te rog in alta parte ok, mersi apreciez.

| CVane a răspuns:

O sa fii tatic.

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Depinde. Simptomele unei sarcinii nu apar din primele zile. Cat timp a trecut de la actul sexual?

| ParisHilton a răspuns:

Este însarcinatăwinking

| orientalmed a răspuns:

Cam este..., dar totusi sa faca un test barza.