| anonim_4396 a întrebat:

Rog seriozitate si bun simt. Poate ca la ora asta ar trebui sa dorm, dar nu pot. Problema este urmatoarea. Poate pare imposibil, un vis sau nu. As dori sa plec intr-o excursie la Piatra Neamt acum de sarbatori sau dupa. Am vacanta 2 saptamani. Ma inteleg foarte bine cu o colega ( in viitor posibil prieteni-iubiti). Cum sa procedez? Sa-i zic ca m-am gandit, as vrea sa vizitez orasul si manastirile acum de Pasti sau ca sunt intr-un traseu si poate trec pe acolo? Doamne... Imi doresc foarte mult sa merg, sper sa mi se indeplineasca mica dorinta acum in Saptamana Mare, de Pasti. Sper sa accepte si ea, sa se bucure, sa isi doreasca sa merg. Daca se va intampla asta, ma urc in primul tren. Sunt foarte emotionat ( asa e felul meu)!

Va doresc tuturor Sarbatori Fericite si Frumoase! Sa vi se indeplineasca tot ce va doriti! happy

Răspuns Câştigător
| Alina570 a răspuns:

Nu inteleg prea bine care este problema. Colega este din Piatra Neamt si vrei sa te duci s-o vizitezi? De ce sa nu-i spui adevarul atunci cand ajungi acolo, ca ai vrut sa o vezi si sa-ti petreci vacanta vizitand imprejurimile impreuna cu ea?!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Spune-i ca esti in trecere, si daca vrea Domnul se va intampla ce-ti doresti.Bafta maxima!

| DanielVălean a răspuns:

Daca tu iti doresti asta, fa-o.