| nyoentox2002 a întrebat:

Salut TPU! Sunt foarte nefericit,nimic nu îmi mai place nimic nu mă mai atrage, pur si simplu sunt urat, fetele asa ma fac. Nu ii plac nimanui, persoanele in vârstă spun ca sunt frumos (cred că spun asta pentru că sunt tănar, am 21 ani). Cunosc băieți care sunt de varsta mea și arata mult mai bine ca mine și când se dau la fete de care îmi plac, îmi pierd orice speranță, faza e așa că eu la 21 ani arat mai mic la vârsta, mulți îmi dau 16 ani daca nu chiar și 15 și copii de 15 ani sunt așa de dezvoltati că arată că mine la vârsta, unii chiar și mai dezvoltati(mai ales băieții de 18 sunt mai dezvoltati ca mine).
Am vrut să mă combin cu fete de vârsta apropiată dar toate se uită la băieți mult mai mari! Fetele cu 1 an mai mare, adică alea de 22 spun că sunt mic pentru ele, plus că sunt mult mai dezvoltate fata de mine!
Am incercat și cu pustoaice de 15-16 ani, am stat 9 zile cu fiecare,una m-a lăsat și pe cealaltă am lăsat-o eu,am fost barfit in tot orașul că cică sunt pedofil și în plus nici nu am făcut nimic cu ele și nici nu aveam de gând). In orașul meu parca nu mai sunt fete de vârsta cu mine că toate sunt plecate pe la Iași la facultate!
Și alta chestie este că simt că toti ma urăsc,mă simt singur,am ajuns sa urăsc pe toată lumea mai ales persoanele de gen feminin!
Toți sunt rasiști,toți mă fac negru și urat,efectiv m-am saturat nici nu îmi mai vine sa ies din casă!
Am incercat tot posibilul sa mă fac respectat,am incercat sa am grija de aspectul meu fizic,mi-am luat tot felul de creme,haine, dar degeaba, la corp nu arat deloc rău nu sunt nici slăbănog sa mi se vadă oasele dar nici gras(am 1, 75m și în jur de 64kg),,daca fața mea e urâtă nu am ce face, mă gandeam sa port o masca gen cum au artiștii din Ro, Marko Glass, Lil Cagula că să îmi ascund urâțenia și să nu mă mai cunoască nimeni!
Uneori mă gândesc să îmi iau x...x ca să uit de toate supărările dar alea nu se dau fără prescripție medicală și mă gândeam de unde puteam sa fac rost.
Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| NormalGuy3000 a răspuns:

Fiecare om arata cum arata pentru ca asa se naste! nu iti poti schimba aspectul fizic punct, de acea cel putin eu personal nu am inteles conceptul de esti frumos/frumoasa s-au esti urat/urata pentru ca asta este o justificare a unei persoane care nu este atrasa s-au este atrasa de tine insa asta nu inseamna ca esti neaparat urat pentru ca spune x sau y deoarece sunt unele persoane care pot avea malformatii faciale si asa se nasc nu tine de ele, a fi urat s-au a fi frumos nu este o alegere! poti sa iti intretii fata bineinteles, dar unii iti pot spune si din invidie ca esti urat deci nu e batut in cuie ca esti, incearca sa gasesti ajutor profesional daca esti depresiv, si ignora persoanele care te jignesc si cauta pe cineva care te merita si aprecieaza si cum arati si apreciaza si alte calitati ale tale daca tu ai incercat sa iti gasesti o fata dar ele ti-au dat cu flit din prima si te-au jignit inseamna ca nu te merita de la bun inceput, continua sa cauti si in cele din urma vei gasi, nu ar fi tocmai intelept sa scapi de stres si suparari prin substante interzise de exemplu sunt sanse sa iti amplifice problemele incearca o activitate relaxanta cum ar fi sa meditezi, sa faci sport, sa vezi un film, sa plimbi cainele etc. iti doresc succes in viata si toate cele bune!

94 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Sa i-ți spun adevarul. Da, esti urât. In ziua de azi aspectul fizic este cel mai important. Personalitatea si educatia si carisma, nu te ajuta cu nimic, nu-i pasa nimanui. Nu te-ai gandit niciodata, de ce toti țaranii de la tine din calsa au iubite si tu nu?! Da, ai ghicit, aia sunt frumosi. Si, da ai dreptate sunt țarani prosti, fara cultura fara personalitate, dar ghici ce?! Nu conteaza, sunt frumosi si fwut, tu esti de treaba si faci labbba. Si asa o sa fie si in viitor, si la job, si la facultate si pe strada si oriunde. Aspectul fizic este tot ce conteaza pentru o femeie. Si banii...

| sammie a răspuns:

Bună! Înțeleg prin ce treci. Nu ar trebui să-ți pese de ce spun ceilalți despre tine. Ție trebuie să-ți placă cum arăți tu nu celorlalți. Și nu le băga în seamă pe fetele alea. Sigur sunt d-alea care le plac doar băieții cu bani, mușchi și tatuaje, lasă-le! Până la urmă vei găsi o fată care te va place așa cum ești tu. Și nu uita, fiecare persoană e frumoasă în felul ei! Iubește-te!

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este deloc urat conform standardelor actuale.Are fix trasaturile populare pe Instagram si altele, alea care atrag fetele, deci nu-mi imaginez unde traieste de are asa ghinion.

| dullcat a răspuns:

Cauta sa faci si tu o facultate.Iti va prinde bine pe viitor, plus ca vei da peste o tona de fete de varsta apropiata in orasele studentesti.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Ce cultură generală, daca ai o facultate nu ești mai deștept, crezi că dacă ai o facultate o sa ai mai multi bani? nu tot la un salar mizer de 5000 lei ajungi,poate pentru un om fără studii ar fi ok banii ăstea dar pentru unul cu facultate ar trebui să aibă pretenții la bani mult mai multi, că de ce să își piarda atâțea bani pentru facultate care nu ii ajuta cu absolut nimic! De ce școala nu mă învăță să fiu patron? pentru că ne vrea săraci, este nevoie de forțe de muncă, că lumea se duce pe pl daca ar fi numai oameni inteligenți! nu ar mai fi nimeni să îți aducă mâncarea la ușă, cine să îți ia gunoiul de la poarta etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Este avrege, la fel ca mine. Sa fi avrege este egal cu urât, in ziua de astazi. Sa nu se mai minta si sa ia pastila black pill, cu incredere. Dar asta nu inseamna sa se opreasca din incercat, ca nu sunt toate asa. Te rog sa nu ii bagi pe gat din alea cu fi politicos si educat, ca saracul sigur o sa te creada

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

In orașul meu parca nu mai sunt fete de vârsta. Parcă.
simt că toti ma urăsc. Cum simți, căci simțurile sunt auz, văz, pipăit?
Voi ce părere aveți? Că te grăbești să tragi concluzii pe baza unei experiențe limitate.

| Catlove33 a răspuns:

Toti oamenii sunt frumosi, in felul lor.
Sper ca te-am ajutat, si nu tote femeile sunt asa.
Am si eu o sora singura de 22 de ani si este fericita singura.
''Totul la timpul lui''

| Catlove33 a răspuns:

Plus in poza arati bine, daca esti tu. smug

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot preiei termeni din engleza macar scrie cum trebuie: average.
Eu am mai vorbit deja cu el, nu are sens sa ma repet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de părere că ai nevoie de un preot duhovnic și de un psiholog. Urgent!

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Salariu mizer de 5000 de lei? Crezi ca daca ai doar liceul ajungi la banii astia? Ok, succes.laughing

In mod clar la tine este confuzie in ce priveste prioritatile. Cauta sa faci ordine iar fetele sa fie pe ultimul loc.Vei gasi ce doresti cand nu te vei mai strafoca si zbate atata ca pestele pe uscat.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Pai nu pot face facultate, că nu mi-a plăcut deloc cartea, de abia am putut trece clasa, sa scot și eu de un 5 la majoritatea materiilor, am fost bată la scoala, am terminat școala 12 clase și nici măcar nu am dat bacul că știu că nu am șanse să îl iau, la simulare am luat 1 in capat la mate, 2, 70 română și 3, 20 geografie, poate la română și geografie daca mă puteam poate luam dar la mate nici să mă împuști, multi nu iau bacul din cauza matematicii, e cea mai grea materie matematica, odată ce ai pierdut firul din clasele mici nu mai ai ce face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Imi place noua ta rochie, iti scoate ochii in evidenta

| nyoentox2002 explică (pentru Catlove33):

Da eu sunt

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Inceteaza cu replicile astea irelevante/spam.

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

In locul tau as invata pentru bac. Fetele sunt ultima problema de pe lista ta.In ritmul actual esti sortit sa ai numai locuri de munca pe care nu le vrea nimeni.

| 4evergentleman a răspuns:

Că trăiești într-o țară de idioți și nu e vina ta asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-mi aduc bine aminte, parca anul trecut te sfatuisem sa mai tai din motul ala inestetic din cap si sa te tunzi normal si atractiv pentru fete, fiindca asa cum arati cu claia aia de par in cap, arati ciudat si fetele se sperie si refuza un ciudat.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Da daca te duce capul poți să faci și mai mult, la glovo sau la Tazz faci mai mult decât un profesor îți garantez, și eu pot sa îmi angajez oamenii mei daca se mai accepta flote, și iau comisioane de pe ei! In ziua de azi toate sunt scumpe nici 5000 nu îți mai ajung:
De ce:
Chiria:1000-1500 lei sa stai singur
Mâncare cam 500-600 lei pe lună
Utilitati:300-500 lei pe luna
Combustibil încă 500 pe luna
Plus asigurare, impozit, taxa de drum, ți se mai strică mașina, o duci la reparat!
Și din 4000-5000 lei maxim îți mai rămân vreo 2000, mai ieși în oras mai cheltui iar cate 100 lei, ieși de 3 ori pe săptămână s-au dus 1200 lei pe lună
Mai rămân 800 lei sa pui deoparte tot mi se pare puțin, daca vrei sa mai strangi macar 3000 euro pentru o mașină ii strangi in 2 ani cred că chiar mai mult!
Și da mai trebuie sa și te îmbraci, nu poți să mergi cu toate rahaturile de la SH, toate sunt scumpe, acum pe o pereche de blugi calumea dau 200 lei, papuci calumea de la 200-300 lei că dacă îți iei papuci la 100 lei intr-o luna doua i-ai făcut praf! Eu mi-am luat haine de vreo 2000 lei din mall și nu înțeleg nimic din ei!

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Eu lucrez la Glovo!

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Nu pot învăța pentru bac, la mate sunt praf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catlove33):

Nu! Nu exista toti oamenii sunt frumosi in felul lor. Si tu stii bine asta. Exista asa daca esti barbat
* Urât-urât
*Averege- urât
*Simpatic- meah
* Chad- frumos, inteligent, cu simtul umorului, si special.
La femei este simplu
*Urâta-frumoasa si speciala
*Grasa- frumoasa si printesa
*Averege- frumoasa si regina
Frumoasa- frumoasa, speciala, inteligenta, amuzanta si educata. Eu cred ca op, este posibil sa foloseasca dublu standard. Vrea femeie top, el nefiind top. La fel ca grasele, se vaita de singuratate si ca nu le vrea nimeni, dar cand un tip normal le baga in seama, salta nasul pe sus, ca ele sunt prea bune pentru el. Alea bocesc pentru ca nu le fwwwute nici un chad. De aia sunt singure, si daca le spui sa nu mai bage atata mancare in ele, zice ca faci body sgaming. Asta-i realitatea si sper sa invete si op.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Mie îmi place să am părul mare, pe mine mă atrag personajele din Anime, Naruto, Sasuke, cauta-i pe internet! Poze cu Sasuke Naruto shippunden ce cool arata!
Și cel care are parul puțin lung și e cool e Trapperul Ian!
Nu e stilul meu sa am părul scurt și clasic dat peste cap, urăsc! când văd poze cu mine când aveam parul mic îmi vine să vomit

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis că vreau femei top! eu caut reciprocitate, sa plac o femeie sa mă placa și ea! că dacă nu e reciproc totu-i dus pe pl

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

"acum 4 minute | nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):
Mie îmi place să am părul mare..."

Atunci sa fii sanatos si SINGUR, ca fetele de aia fug de tine!
Ai ales sa ai un par ciudat care pune fetele pe fuga si tot tu te plangi ca nu te place nici una....pai taie-ti parul si incearac sa pari un baiat normal, ca sa atragi si tu fete.

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ai putea rupe din banii de haine si sa faci pregatire.Plus, poate nici nu e nevoie, caci gasesti pe Youtube videoclipuri cu explicatii si exercitii cat sa iei 5-6 la mate. Tind sa cred ca pur si simplu nu ti-ai dat interesul. Faci cum vrei.

Iar in magazinele second hand gasesti si haine noi, pentru ca multe sunt purtate doar de cateva ori si apoi aruncate. Daca gasesti numai carpe e din cauza ca acel patron cumpara loturi de calitate foarte proasta.Eu recunosc ca ma imbrac sh si economisesc o groaza de bani.Printre adolescenti chiar a revenit la moda acum sa cumperi din aceste magazine, nu mai este subiect de mancat la ciuperci.laughing

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Eu urăsc preoții și biserica, mi-e scarba când aud, de asta am devenit și Ateu, urăsc cuvântul Dumnezeu!
Am văzut o știre despre părintele Calistrat daca îl știi că cică e puțin să dai 200-300 lei la biserica că cică noi ar fi trebui să dăm 10% din banii pentru nuntă,cum vine asta,bag pl in ei preoți,ii ft in gură, toți sunt după bani! niste jegosi care profită de oameni!
De asta eu cred că biserica și religia sunt o prostie, sa ne bage frica că dacă facem nu știu ce ajungem in Iad dar de fapt suntem în Iad adică pământul, pământul este un Iad!
Biserica vrea sa dăm lumea asta că poate va fi și o altă lumea și nu știu ce! Eu ți-am zis punctele mele de vedere, cred că după moarte nu se v-a mai întâmpla nimic, ori o sa ne naștem din nou într-o lume paralelă sau nu știu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu exista reciprocitate! Trebuie sa intelegi ca doar femeile, copii si animalele de companie primesc dragoste neconditionata. Barbatul pentru a fi acceptat ( nu iubit) trebuie sa ofere ceva. Ori sa fie chad, ori sa fie bogat. Atat! Pt femei, totul vine pe tava, ca barbat trebuie sa muncesti din greu pentru orice, inclusiv pentru ceea ce numesti tu " dragoste"

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Nu îmi plac hainele din sh, eu mă îmbrac din Bershka, Pull & Bear, H&M New yorker etc! mie astea îmi plac și da eu sunt pretențios la haine mereu mi-a plăcut să arat bine chiar daca nu arat, adică sunt obsedat să arat bine!