| nyoentox2002 a întrebat:

Salut TPU! Sunt foarte nefericit,nimic nu îmi mai place nimic nu mă mai atrage, pur si simplu sunt urat, fetele asa ma fac. Nu ii plac nimanui, persoanele in vârstă spun ca sunt frumos (cred că spun asta pentru că sunt tănar, am 21 ani). Cunosc băieți care sunt de varsta mea și arata mult mai bine ca mine și când se dau la fete de care îmi plac, îmi pierd orice speranță, faza e așa că eu la 21 ani arat mai mic la vârsta, mulți îmi dau 16 ani daca nu chiar și 15 și copii de 15 ani sunt așa de dezvoltati că arată că mine la vârsta, unii chiar și mai dezvoltati(mai ales băieții de 18 sunt mai dezvoltati ca mine).
Am vrut să mă combin cu fete de vârsta apropiată dar toate se uită la băieți mult mai mari! Fetele cu 1 an mai mare, adică alea de 22 spun că sunt mic pentru ele, plus că sunt mult mai dezvoltate fata de mine!
Am incercat și cu pustoaice de 15-16 ani, am stat 9 zile cu fiecare,una m-a lăsat și pe cealaltă am lăsat-o eu,am fost barfit in tot orașul că cică sunt pedofil și în plus nici nu am făcut nimic cu ele și nici nu aveam de gând). In orașul meu parca nu mai sunt fete de vârsta cu mine că toate sunt plecate pe la Iași la facultate!
Și alta chestie este că simt că toti ma urăsc,mă simt singur,am ajuns sa urăsc pe toată lumea mai ales persoanele de gen feminin!
Toți sunt rasiști,toți mă fac negru și urat,efectiv m-am saturat nici nu îmi mai vine sa ies din casă!
Am incercat tot posibilul sa mă fac respectat,am incercat sa am grija de aspectul meu fizic,mi-am luat tot felul de creme,haine, dar degeaba, la corp nu arat deloc rău nu sunt nici slăbănog sa mi se vadă oasele dar nici gras(am 1, 75m și în jur de 64kg),,daca fața mea e urâtă nu am ce face, mă gandeam sa port o masca gen cum au artiștii din Ro, Marko Glass, Lil Cagula că să îmi ascund urâțenia și să nu mă mai cunoască nimeni!
Uneori mă gândesc să îmi iau x...x ca să uit de toate supărările dar alea nu se dau fără prescripție medicală și mă gândeam de unde puteam sa fac rost.
Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| NormalGuy3000 a răspuns:

Fiecare om arata cum arata pentru ca asa se naste! nu iti poti schimba aspectul fizic punct, de acea cel putin eu personal nu am inteles conceptul de esti frumos/frumoasa s-au esti urat/urata pentru ca asta este o justificare a unei persoane care nu este atrasa s-au este atrasa de tine insa asta nu inseamna ca esti neaparat urat pentru ca spune x sau y deoarece sunt unele persoane care pot avea malformatii faciale si asa se nasc nu tine de ele, a fi urat s-au a fi frumos nu este o alegere! poti sa iti intretii fata bineinteles, dar unii iti pot spune si din invidie ca esti urat deci nu e batut in cuie ca esti, incearca sa gasesti ajutor profesional daca esti depresiv, si ignora persoanele care te jignesc si cauta pe cineva care te merita si aprecieaza si cum arati si apreciaza si alte calitati ale tale daca tu ai incercat sa iti gasesti o fata dar ele ti-au dat cu flit din prima si te-au jignit inseamna ca nu te merita de la bun inceput, continua sa cauti si in cele din urma vei gasi, nu ar fi tocmai intelept sa scapi de stres si suparari prin substante interzise de exemplu sunt sanse sa iti amplifice problemele incearca o activitate relaxanta cum ar fi sa meditezi, sa faci sport, sa vezi un film, sa plimbi cainele etc. iti doresc succes in viata si toate cele bune!

94 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Te înțeleg perfect. Am trecut si eu pe drumul ăla.
Încearcă să ignori tot ce nu ține de tine și să întărești ce ține de tine.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt din ce in ce mai confuz! Nu știu dacă arat bine sau nu!
Gen fostă-mea înainte să fiu cu ea mi-a spus că sunt frumos și după ce ne-am despărțit a zis că sunt urâtlaughingși nu eu am cautat-o ea mă cauta!
Apoi altă fată mă cauta in tot orașul,întreba pe la toți:,,Cum îl cheamă pe crețul ăla de la glovo" și într-o zi era cu prietene ei pe bancă și eu pe alta banca și a trimis-o pe prietena ei să îmi ceara Facebook-ul,apoi i-am trimis mesaj și am vorbit,a zis că a pus ochii pe mine de o saptamană,a zis că sunt frumos,drăguț,simpatic apoi am stabilit o întâlnire a doua zi dimineața,ne-am întâlnit, stăteam pe bancă, ne tineam de mână, și vorbeam și ca să vezi, mia m-ai răspuns la un mesaj și apoi nu m-ai răspuns ore întregi la mesaje, apoi am trimis mesaje la prietena ei și a zis că cică:Are probleme cu familia apoi peste alte ore bune mi-a dat block, așteptând ca prostul să îmi răspundă și am dat din nou mesaj prietenei ei că de ce mi-a dat block și a zis "a zis că nu ești genul ei și nu vrea sa te facă să te atașezi de ea" și atunci am prins ură pe ea și o dezamăgire și am fost supărat și descurajat zile întregi!
Noroc că am avut un prieten care m-am ajutat să îmi revin!
Mereu am avut ghinion și mă gândesc că nu arăt suficient de bine!

| Ka0ru a răspuns (pentru nyoentox2002):

Hai ca esti amuzant (:
Spor in continuare la lipsa de femei!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Breh, daca tu esti ala din poza, sigur nu esti urit. La modul foarte serios o zic. Daca cineva te judeca ca esti mai inchis la culoare, duca-se pe pustie. Chiar mi se pare irelevant ca esti ungur, rom/tigan, lipovean sau mai stiu eu ce. Important e sa fii om. Hai la Iasi, gaseste-ti de lucru (nu exista sa nu iti gasesti daca chiar vrei), ia si munceste la a fi om. Nu te uita la cum arati cu atita inversunare. O femeie cu capul pe umeri te va alege pentru potentialul de care dai dovada, nu pentru ca ai Nike in picioare si eu stiu ce tricou-pantaloni-sapca.