| Generalgrevious a întrebat:

Salutare. Am o problema majora, ieri seara laptopul meu a decedat, am fost azi cu laptopul la service si domnul de acolo mi-a zis ca placa de baza s-a dus si nu se mai fabrica placi de baza pentru modelul laptopului meu si acum vreau sa il rog pe fratele meu din Anglia sa imi trimita altul nou, am gasit acest laptop https://altex.ro/......AP4R8S9EA/

Credeti ca o sa accepte sa imi cumpere acest laptop? Il vreau neaparat.

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce laptop te-ai bagat, mă cam indoiesc.
Dar este fratele tau. El hotaraste asta, sunt banii lui.

| RAY a răspuns:

Nu e chiar scump 3050, eu as alege cu 4090 si un HTC five, laptopul e ieftin mann

| RAY a răspuns:

Acum 7 ore | Fatamuntilor a răspuns:
Laptoturile de gaming sunt un moft, nu o necesitate!

Depinde ce lucrezi cu ele,ce castigi prin ele,asa laptopul prezentat e bun pentru gaming, care gaming e timp pierdut, nu faci banii, mai bine editezi video, foto, faci ceva inveti ceva

| RAY a răspuns:

Fatamuntilor desigur ca e troll

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce sa iti cumpere fratele tau? Nu poti ruga parintii sa te ajute? Contribui si tu cu banii pe care ii ai stransi.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Generalgrevious):

Daca nu isi permite, ia-ti un job de vara si cumpara laptopul in rate.Eu tind sa cred ca fratelui tau nu ii convine sa munceasca doua luni in strainatate pentru un laptop pe care il strici la nervi(am vazut destule cazuri de pasionati de gaming si cat de mult respect au fata de electrice).

| dullcat a răspuns:

In alta ordine de idei, mai bine te-ai reorienta spre o unitate, iesi mult mai bine din punct de vedere financiar, sa nu mai spun de performanta.Gamerii nu folosesc laptopuri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bani aruncati pe geam.

| Fatamuntilor a răspuns:

Laptoturile de gaming sunt un moft, nu o necesitate!
Nu cred ca ar accepta fratele tau asa ceva! eu zic sa aduni suma respectiva, sunt totusi niste bani.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Faza e ca iei un laptop de 2500 RON maxim, o subscriptie GeForce Now, si joci toate cele in conditii super-ok. Cu mult mai putin stres fizic pe laptopul tau.winking

| Fatamuntilor a răspuns:

Ray,la felul cum pui problema, poate ai dreptate.

insa eu m-am referit strict la acest user.Intr-o alta intrebare spunea ca si-a sabotat cu buna stiinta laptotul pentru a -si determina fratele sa ii cumpere altul nou.

| ReddY25 a răspuns:

Ai apucat sa mai salvezi vreo ceva? Pe stick sau undeva?

| VoidEternal a răspuns:

Laptopul ala caruia i-ai facut baie intentionat ca sa se strice? In alte intrebari era decedat mai demult, pana la urma care e varianta adevarata? In locul fratelui tau ti-as face cadou un sut in fund. Cu fundita.

| Eireann a răspuns:

Am exact laptop-ul asta, l-am cumparat cam cu un an in urma, e ok, se misca bine. Dar fratele tau nu e dator sa iti cumpere alt laptop si in nici un caz unul de gaming (nu conteaza daca este scump sau nu, asta este cam mid-range). Poti sa ii ceri, poate sa refuze. Astepti pana cand castigi proprii bani si apoi vezi care sunt prioritatile si cam cat esti dispus sa cheltuesti pentru mofturile fratelui mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate vad, un ryzen 7 si 16gb ram si 512gb rom se descurca destul de bine in gaming, office si sarcini de zi cu zi. Merita sa incerci!

| Sistemulxxl a răspuns:

Daca a decedat, ingroapa-l. Nu lua nimic de la Altex ca nu-s seriosi. Cauta un HP Elitebook ca are tehnologie militara. Rezista la socuri, temperatura, umiditate. Are carcasa din titan.

Răspuns utilizator avertizat
| Ganz a răspuns:

E o sumă mare, trebuie sa meriți, amuzant e că luna trecuta eu l-am procurat, numai că eu cu 1tb ssd, deci daca vrei pentru gaming mai bine sal strangi, poate ieși mai ieftin, dar tot după merit