| Lov3Y0U a întrebat:

Am și eu o întrebare.
Cum îmi pot da seama dacă iubita mea ma iubește și ii pasa de mine.
Adică are momente când face pe indiferenta cu mine și asta ma supără la ea.
Și știu ca dacă o persoana face asta, nu o interesează de tine, adică eu nu vreau sa fie asa.
Vreau sa cred ca ma iubește...
Ce sa cred?
Am nevoie de ajutor urgent!
Mulțumesc anticipat

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e impoibil de stiut daca persoana de langa chiar ne iubeste noi doar cu speranta,iluzia ca ne iubeste atat, dar nu se stie niciodata daca chiar simte ceva sau nu, poate ca sa compromis cu tine pana va da peste unu mai atragator, fetele din timp isi face plan de parasire si te trezesti singur, la cum sunt fetele din ziua de azi greu sa crezi in ele

| kandaraki a răspuns:

Nu te plange, fii barbat, tu trebuie sa curtezi fata, sa ii faci pe plac, nu sa te plangi ca nu iti acorda atentie, fata face feedback la ce ii oferi tu, daca nu stii sa te porti ca un barbat adevarat cu ea, lasa pe altul!

| Ramo137 a răspuns:

Vorbeste matur cu ea, Sper ca n-aveti 14-15 ani...
Stii ca iubirea e sincera si nu are asteptari nu?
Daca iubesti o persoana, o iubesti cu totul. Cu defecte. Fara sa vrei sa te iubeasca inapoi.
Fara sa vrei ceva la schimb... adica daca TU ai iubi-o cu adevarat, nu ai vrea sa te iubeasca FORTAT.

Fetele mai sunt reci cateodata, poate o superi si nu stii cu ce. si ea ii e greu sa spuna.

Cel mai important este sa vorbiti sincer despre asta ca doar o viata ai. Nu o petrece langa cineva care (crezi tu) ca nu iti ofera iubire pe cat ai vrea.
Desi nu ar trebui sa vrei asta. Fiindca inseamna ca iubesti vrand si ceva inapoi. Nu sincer.

funda? happy

| sanboss a răspuns:

Simplu intreab-o si uitate in ochi ei...

O sa iti dai tu seama

| DorelExpertu a răspuns:

Tu nu crede ce vrei sa crezi, tu crede ce e evident.
Si anume ca nu e suficient atrasa de tine.

| MedionTcO a răspuns:

Nu chiar, o persoana poate cateodata sa se comporte indiferent deoarece e stresata sau pur si simplu nu are chef, este obosita. Ar fi trebuit sa iti demonstreze asta pana acum, nu? Cel mai bine este sa ii impartasesti aceste lucruri, atunci cand crezi ca e cel mai bine!

| RoxanaGhost a răspuns:

Dar,tu ce stii despre fosta ei relatie? Cum s-a terminat? Cine de cine s-a departit? Cauza? Poate are momente cand se gandeste la fostul, iti zic asta pentru ca si eu sunt fata si am trecut prin asa ceva...

| Athenaaa a răspuns:

Vorbește cu ea și petreceți mai mult timp împreuna

| Ciocan_Daniel_2000 a răspuns:

E femeie, de multe ori e dezinteresata sa vada daca tu esti interesat.credema been there done that.

P.S., am spus de multe ori, nu de fiecare data.