| anonim_4396 a întrebat:

Acum ca îmi știu orientarea sexuala tot mai am nevoie de ajutor:
Unei fete îi place de mine și nu știu dacă sa o acept. Adică vreau iubita dar dacă nu mă descurc dacă nu mă comport cum trebuie și se supara pe mine. Ori cum suntem buni prieteni și nu vreau sa ne certam. As vrea sa rămânem prieteni dar simt ca o plac. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa vezi daca relatia ar putea deveni permanenta cu o fata, chiar daca tu ti-ai dat seama ca ai o alta orientare sexuala.Pe parcursul relatiei s-ar putea sa-ti dai seama ca totusi ai gresit cand ti-ai atribuit presupusa orientare. Incearca deoarece nu ai nimic de pierdut ba din contra.Mult suicces.

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic - lasă lucrurile să curgă de la sine.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa aveti o relatie stabila si cu siguranta nu vei fi refuzat.

| DarthRevan a răspuns:

Pau,iti lipseste stima de sine. Daca nu minti si asa..Acum esti un barbat tanar.Trebuie incet sa devi mai barbat.Sa devi curajos, responsabip.

| CataNH a răspuns:

Pai. Daca chiar iti place de ea invit-o la o intalnire sti ceva frumos dar mic cum ar fi : o iesire in parc, la un suc, un picnic pe malul lacului. Cevca gen. la comportament ar trebui sa: nu-i vorbesti urat, s-o pipai in public, sa nu o lovesti, chestii de genu. Alinto fai cadori mici : o floare, un ursulet. crede-ma fetele adora ursuleti de plusi. Poarta-te frumos cu ea nu o jigni.
Sper ca te-am ajutat...

| stefiYYY a răspuns:

Daca simti ca o placi insemna ca nu esti sigur de orientarea ta sexuala, risca si iesi cu ea, incearca sa o cunosti si iti vei da seama cum trebuie sa te comporti cu ea, poate e mai baietoasa si de asta iti place de ea. Mult succes!