| T1mid a întrebat:

Salutare prietenii mei virtuali.Am o problema cu o fata pe care o plac mult.Sa trecem la subiect.Am intalnit o fata cu care m-am inteles foarte bine.Aceasta vroia sa stau cu ea cand mergean intr-un anume loc, vorbeam foarte mult fata in fata dar nu vorbeam foarte mult pe messenger.Am inceput sa o plac foarte mult dar nu aveam curajul sa ii spun.Un prieten de al meu s-a enervat din cauza ca nu aveam curajul sa ii spun asa ca a trecut la fapte si a intrebat-o el pe ea fara permisiunea mea si aceasta a zis ca nu ma place.Aceasta defapt ma place si nu a vrut sa ii spuna prietenului meu asta sau nu vrea o relatie si vrea sa ramanem prieteni?
In cateva zile trebuie sa ma intalnesc cu ea si cu inca cativa prieteni in oras si imi este putin rusine sa dau ochii cu ea.Ce sa fac?
Am uitat sa mentionez ca ea este mai mare decat mine cu un an dar sunt mai inalt decat ea. Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| heyitsmexd a răspuns:

In primul rand, trebuie sa intelegi faptul ca iubirea nu are nici varsta, nici culoare, absolut sfideaza orice lege. Nu trebuie sa ai ganduri negre din pricina faptului ca esti mai mic cu un an. Poate pentru ea reprezenta o mica problema sa fii mai scund ca ea, dar asa e in regula, parerea mea.
Te-ai gandit vreodata ca ea nu vrea sa isi marturiseasca sentimentele? Nici fata de tine, dar cu atat mai putin fata de alti prieteni. De obicei fetele se asteapta ca baietii sa dea un prin semnal, ceea ce mi se pare normal.
Sfatul meu e sa incerci diferite gesturi tandre. Si sa stii ca riscand ceva, viata ta se poate schimba la 360 de gradi. Nu fi timid, asta nu te ajuta. Eu merg pe principiul ca daca nu risti, nu castigi. In cazul asta, nu ai nimic, deci nu ai ce sa pierzi, ai doar de castigat. Vorbeste cu ea, sau chiar poti sa iti marturisesti o parte din sentimente. Sigur o sa aprecieze enorm, sinceritatea e rara in zilele noastre, iar un astfel de baiat merita respectat.
Curaj, si mult succes cu fata de care-ti place! happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa te comporti ca un adult si s amergi la intanire indiferent de cat iti este de rusine! Problemele nu se rezolva singure daca le eviti sau trimiti pe altii sa vorbeasca in numele tau, dimpotriva, se pot acutiza sau chiar rupe.
Crede-ma ca nu pierzi nimic, spune-i sincer ca o placi si vrei s afie prietena ta, in felul asta vei avea o surpiza placuta, pentru ca fetelor le plac lucrurile clare, spuse direct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu-l mai considera prieten pe cel care s-a bagat in relatia ta ca ultimul badaran.
2.Nu poti afla daca te place decat daca o intrebi.Si va trebui sa o intrebi, ar fi ciudat sa va prefaceti ca nu s-a intamplat nimic.