| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, Mi se pare ciudat faptul ca eu nu am stat cu tatal meu sub acelasi acoperis nici macar 1 ora si cu toate astea am ABSOLUT toate apucaturiile lui. Pur si simplu felul cum vorbesc cum zambesc cum ma exprim aspectul fizic culoare ochii par felul cum reactionez etc este leit cu el.
Cu mama stau de cativa ani si cu toate astea de la ea nu am mostenit nimic.Cand eram micuta semanm cu ea dar de la 11 ani m-am schimbat total
Acum intrebarea mea e urmatoarea
E ceva normal faptul ca seman perfect cu tata si sa am toate apucaturiile lui chiar daca nu am stat deloc impreuna cu el?
dau fundita pentru cel mai bun raspunshappy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa... se poate :* sau nu vreau sa fiu rea sad dar daca vrei sa stii parerea mea... Poate ca mama ta este altcineva sad Imi cer scuze daca am fost nesi sad Aaa intreab0o pe mami ta si spune-i ca esti pregatita sa afli adevarul, si ea iti va zice happy Bafta! PS. Sau poate asa esti tu laughing

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru anonim_4396):

As fi ras la raspunsu tau cu cea mai mare placere daca era putin mai inteligent thinking
fara suparare baby si la mine e doar o parere persoanala :d

| mgtow a răspuns:

Oricum daca nu-ti cunosti tatal nu ai cum sa zici ca semeni cu el in intregime, poate ai dreptate sau asa te-ai dezvoltat cu un caracter diferit fata de cel care il au parintii tai nu e deloc ciudat.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Eu cred ca e posibilhappy
adica,chiar daca semeni fizic foarte mult cu tatal tau, iar cu mama ta nu prea, nu conteaza...
sa-ti zic ceva.
tatal meu lucreaza in strainate de cand aveam 9 ani.
toata lumea care il cunoaste pe el zice ca seman izbitor cu el.
(si aia care nu il cunosc zic ca seman cu mama da asta e altcevalaughing
cum se face ca am toate "calitatile" lui? am un fel de a minti identic cu al lui,chiar imi dau seama cand minte,spun uneori lucruri ca el,ma enervez repede-ca el si pot sa fac o lista.
dar chiar daca am aceste apucaturi,am o mentalitate asemanatoare cu a mamei.
in orice caz nu conteaza chestia asta...
in legatura cu a spus PappushhaTaa eu cred ca e mai bine sa nu o intrebi pe mama ta acest lucru,doar daca vrei foarte mult sa aflii adevarul,sau ca simti ca mama ta nu ar fi
dar daca nu simti,nu o intreba,se va intrita,si la fel si tu -iti va parea rau ca ai intrebat-o.
si eu am aflat acum cativa ani de ceva din trecutul mamei -mai mult am rascolit...dar ideea e ca nu a fost placut sa aflu,m-am simtit ciudat o perioada, adica in legatura cu ea...
dar ti-am zis, nu conteaza ca ai mostenit multe lucruri de la tatal tau!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Normal ca e normal, n-are legatura ca ai stat in prejma lui sau nu, genetica are un cuvant greu de spus. Pana si anumite ticuri se mostenesc, ce naiba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Da, e normal. Sa-i spui si lui asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu ti se para ciudat.De obicei,fetele, in cele mai multe situatii, mostenesc gena tatalui biologic.Nu conteaza, linga cine si cum te-a crescut.Conteaza ce ai in singele tau.Mult noroc si Dumnezeu sa te ajute.