| Sebart a întrebat:

Salutare TPU, Recent am inceput sa imi caut o prietena(am 16 ani) si un prieten mi-a sugerat,, online dating,,.
Imi puteti sugera cateva aplicatii (fara tinder sau in general aplicatiile care nu sunt romanesti pentru ca este un chin sa gasesti pe cineva din tara ta pe app-urile internationale), situri sau grupuri pe retele de socializare special dedicate pentru intalniri intre adolescenti?

Multumesc

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt deloc tineri în jurul tău acolo unde locuiești? Se poate și online, dar în jurul tău e mai simplu, e mai sigur.

| SilentRain a răspuns:

Pfaaaa'pana la 30 de ani cu siguranță iti găsești una.
Ieși afară la agață muierii, nu sta in casa, că în felul ăsta no să ai experiență la muierii deloc

| SkyPilot a răspuns:

Chestiile astea online sunt tepe. Te atasezi de cineva si cand o cunosti mai bine, constati ca nu este de loc asa cum s-a prezentat ea.
Mai bine iesi la joc. Mergi la sala, acolo le pescuiesti incalzite si cu chef. Tu ai anumite preocupari, iesi in cercuri care au aceleasi preocupari si incearca sa cunosti acolo. Mergi in excursii. Vezi daca nu ai in orasul tau o forma care organizeaza evenimente pentru oameni singuri, dar cred ca acolo trebuie sa ai peste 18.
Stand in fata calculatorului iti pierzi abilitatea de a interactiona cu oamenii.

| oana1 a răspuns:

Caută pe cuplări.ro

| Nadeko a răspuns:

Bună. Sfatul meu este să îți cauți o prietenă ieșind în diverse locuri și socializând. Dacă îți cauți pe un site online, poți da de fel și fel de indivizi/individe dubioși/dubioase care îți pot face rău. Totuși, ai 16 ani, nu înțeleg de ce atâta grabă? Toate vin la momentul potrivit.