| elenaQwerty a întrebat:

Simt ca am gasit, in sfarsit, un baiat super ok! De parca mi s-a luminat calea in viata spre un om extraordinar. Vreau sa ne cunoastem mai bine. Prin facebook nu merge. Nici prieteni comuni. Care ar fi alte metode prin care ne putem cunoaste si deci, implicit, sa ne apropiem unul de celalalt? 1000 de sfaturi daca se poate, va rog? laughing Multumesc, numai bine!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin facebook stabilesti sa va vedeti afara ca sa te apropii suficient de el.

| darrio2007 a răspuns:

Cand spui ca este super ok, ar putea insemna ca deja il cunosti.Acum,totusi,ceri sfaturi. Ceea ce inseamna ca nu il cunosti mai deloc.Ai grija ca aparentele inseala.Plimbati-va,stati de vorba.Atunci va puteti cunoaste.

| elenaQwerty explică (pentru darrio2007):

Eu nu stiu cum sa ajungem sa ne plimbam si sa petrecem timp impreuna, intelegi? Am nevoie de un "BANG" si nu stiu care e acela. Stii tu bang-uri?laughing (exceptand bing-bang-ul)

| darrio2007 a răspuns (pentru elenaQwerty):

Pana la un bang nu vrei sa incerci niste pocnitori mai mici? Chiar asa de greu este sa intri in vorba cu el? Te faci de ras.Voi, fetele, parca va pricepeati la vorbe imbietoare?

| sabin89 a răspuns:

Pana sa il consideri super ok, trebuie sa ai ceva informatii despre el: are prietena? e vaduv? laughing e homosexual? cum o fi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai gasit un baiat super ok, dar nu il cunosti? Cum vine asta?

Pune mana si invita l in oras si gata

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Proverbul: "Mai bine odată să vezi decât de o sută de ori să auzi" poate fi aplicat şi în acest caz, ce zici?

| elenaQwerty explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

La ce te referi?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru elenaQwerty):

Ce crezi ca te va ajuta sa-l cunosti cu adevarat: contactul direct, adica sa va vedeti, sa petreceti timp impreuna sau prin telefon sau mesaje?

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Parerea mea este sa iesiti undeva,sa vedeti daca va placeti sau nu si in functiie de asta sa decizi daca va face sau nu parte din viitorul tau. Fata in fata ii poti vedea defectele, acum nu stiu unde v-ati cunoscut de fapt, dar daca nu v-ati vazut deloc pana acum, ar fi bine sa o faceti. Daca va stiti, atunci este perfect.Iesiti pe afara,faceti lucruri impreuna, si va veti cunoaste.Fa-i cunostinta cu prietenii tai, cunoaste-i pe prietenii lui si tot asa. Vorbiti pe messenger, ori la telefon, cu siguranta va veti cunoaste mai bine.Nu stiu ce alte idei sa iti spun.In orice caz, cel mai bine ar fi sa iesiti(pastrati un pic distanta)si intreaba-l despre hobby-uri, despre parintii lui, lucrurile care ii plac, si asa mai departe.Multa baafta :*

| Carmen27 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu el, poti incepe prin facebook iar apoi sa iesiti in oras, cateva apropouri discrete ar fi de ajuns. Iar dupa, cel mai important este sa petreceti cat mai mult timp impreuna. Stiu ca facebook-ul nu e o idee foarte buna dar nu prea ai optiuni. Ai putea sa ajungi "intamplator" in locuri in care ar fi el, asta ar fi o alta solutie, iar de acolo te vei descurca tu.

| Çõяÿηą a răspuns:

Vorbiti mult,comunicati,intalniti-va, asa ve-ti vedea reactiile, cum reactioneaza el la unele lucruri, cum reactionezi tu, vei vedea cel deranjeaza si cei place.Petreceti timp impreuna.

| Satoko a răspuns:

In primul rand vezi daca are prietena sa nu iti pierzi timpul degeaba. incearca sa vorbesti cu el si vezi in functie de reactiile lui daca te place happy eu de obicei in astfel de situatii ca sa ma apropii de cineva fac glume in jurul lor sa vad daca sunt atente si rad si le mai iau apararea la unele lucruri care poate nu au legatura cu mine apoi vb pe facebook si se as la relatie happy sper sa ea jute sfatul meu multa bafta happy

| elenaQwerty explică:

IDEEA E ca imi trebuie acel "prim pas".