| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea mai mare a nascut acum doua luni si, desi e logodita cu tatal copilului, inca locuieste acasa cu noi... Problema e ca eu am de invatat pentru bacalaureat anul asta si sunt sigura ca n-o sa-mi fie usor cu un copil mic in casa... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| gabriel_andreescu a răspuns:

Da ea bacul si pentru tine? Muta-te la o matusa sau bunica pana atunci, asta cred ca ai putea face...

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sora ta are acum nevoie de ajutor dezintersat pe care numai mama i-l poate da. Un copil mic nu este o sperietoare.Are un program de somn destul de mare si deocamdata nici nu circula dintr-o camera in alta.Pentru invatat poti recurge si la sala de lectura a unei biblioteci.Bineinteles ca si fata de nevoile tale trebuie sa existe respect in familie.Vei sfarsi prin a te indragosti de copil.Succes la examene. Mira

| LuS[z] a răspuns:

E ACUM DOAR NU OI VREA SA II DAI AFARA.AI SI U RABDARE O PERIOADA PANA SE MUTA SI EI.CAT DESPRE BACEXISTA ALTERNATIVE. TE POTY DUCE LA O PRIETENA ITY POTY LUA CASTY IZOLATOARE SI POTI INVATA IN VOIE...ETC

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

eu prefer sa merg la scoala si sa stau undeva pe acolo sa citesc. sau in parc, sau la biblioteca. happy sau in pauze.

| noname1235454544554 a răspuns:

Gaseste un alt loc de invatat, invata sa ierti, poti sa te intelesti cu colegele sa invatati impreuna...

| andra_dinut a răspuns:

Cu rabdare se rezolva toate. vorbeste si cu mama ta, poate ea are vreo solutie.

| anda_videan a răspuns:

Nu e ok sa iti puna tie in carca chestia asta! Nici fata de tine, nici fata de copilul ala! Eu zic sa vorbesti cu ea, chit ca e neplacut! Incearca sa ai cat mai mult tact!