| Rux_5597 a întrebat:

Stiti vreo carte de psihologie care sa ajute la intarirea increderii in sine?happy

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In afara de carti, cultiva-te divers, vorbeste cu oameni interesanti, incearca sa fii la curent cu ce se intampla, astfel incat sa poti purta o conversatie diversa, fii foarte civilizata si manierata, imbrac-te cu gust si originalitate, fii dezinvolta, naturala, si nu fitoasa, si incet-incet, ai sa vezi ca vei remarca si tu si altii progresele! Success!

9 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

John Maxwell, Dezvolta liderul din tine, Ed Amalteea. Maxwell are mai multe carti pe tema. La noi in Oradea erau la Diverta, dar cred ca se pot comanda si pe internet.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt foarte multe carti scrise pe tema asta. Du-te intr-o librarie. Iti garantez ca vei gasi foarte multe.

| arysa a răspuns:

Cum sa devii sigur pe tine-James Fleming
Secretele succesului-Dale Carnagie
Timiditatea-Dianne Doubtfire
Cum sa vorbim in public-Dale Carnagie

Eu am citit cartile astea si sunt foarte interesante si utile. happy

| MADALINAAAA a răspuns:

Psihologia adolescentului am auzit pe cineva ca-i buna pentru intarirea personaltatii...de fapt gasesti foarte multe la librarie, ai de unde sa alegi.si eu trebuie sa-mi cumpar zilele astea una, ca de asemena am mici probleme cu increderea in sine:d

| koxatu a răspuns:

Si tu poti sa ai propria care cauta pe netbatting eyelashes pe google la poza o poza cu un mesaj cu o semnificatie puternica pune'l pe desktop si de fiecare data cand aprinzi calucratorul sa citesti acel mseja vei vedea ca increderea in sine va veni de la sinebig grin

| selena_2212 a răspuns:

Iti pot recomanda niste scriitori...Pavel Corut are niste carti extraordinare. Octavian Paler, Paulo Coelho.

| Marya_1984 a răspuns:

Nu stiu daca o carte te poate incuraja sa ai incredere in propria persoana, pe cat o pot face prietenii.Atata timp cat ai prieteni buni, care te sprijina si iti amintesc ce calitati ai, ai alaturi de tine cea mai buna carte de psihologie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... cea mai buna carte de psihologie este si va ramane biblia