| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat. De ceva vreme am parul mare iar tata ma tot bate la cap. Gen, in fiecare seara face scandal, zice ca el m-a facut, ca ii e rusine sa umble cu mine pe strada, ca ma omoara daca nu ma tund! Nu vi se pare foarte penibil? Sparge tot ce ii vine in mana si o bate pe mama deoarece zice "tu il lasi cu parul mare!". Ce dracu' sa fac? I-am explicat ca este un comunist idiot si ca numai suntem pe vremea romanilor, pe vremea lu' Traian cand se mancau aia de vii... P. S : Nu am parul foarte mare, ceva gen 9 CM, insa e nebun. Va rog, ajutor! M-am saturat de idioteniile lui. E atat de comunist! whatever, nu-l suport, nu l-am suportat si nu o sa-l suport toata viata, deoarece zice ca el m-a facut si ca el are dreptu' sa decida cum arat. mai mult de asta, nu'mi da nici-un ban. Strange tot salariu, sa... Nu ma intrebati de ce, cica il strange pentru mine. I-am explicat ca am nevoie de banii pentru lucruri diverse, mai ales ca sunt skater si am nevoie de o placa, mai am nevoie de un lucru de imbracat etc. Ajutor! mersi mult!

23 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Stiu si eu c tatii de obicei is mai comunisti, is in aceeasi situatie, numa c la mine se ia de machiaj si haine. Exista 3 optiuni: prima, divorteaza maicata, si asa o bate deci dc ar mai sta cu el; a doua il ignori pur si simplu si cand termina predica te duci la tine in camera si dai muzica la maxim, daca vn si face scandal sp si u c nul auzi si gta si daca tot insista ca ii e rusine pe strada cu tine sp sa nu mai mearga cu tine; si a treia te tunzi(daca tie iti place cu parul lung nu te tunde pentru c daca pentru cineva nu esti indeajuns de bun si frumo asa cum esti u, acel cineva nu e indeajuns pentru tine). Sper c te-am ajutat si stai calm cativa ani pana faci 18 si scapihappy

| niciodatanu a răspuns (pentru ZuZzA4eVeR):

Problema e ca inainte era foarte ok. Acum zice ca "am innebunit"! M-am schimbat, numai sunt mucosu' ala cu bale la gura si muci la nas! Mi-am deschis ochii! Il deranjeaza... el vrea sa fiu copilu' ala in gen comunist, sa vin de la scoala, sa fac temele, sa ies putin cu prietenii si sa ma culc la 10 pentru ca a doua zi avem scoala... I-am explicat ca imi "pierd" oarecum prietenii, prietena daca ma tund ( "imi pierd prietenii" in sensul ca numai voi fi EU, va fi alt EU, cocalar ), si face " nu ma intereseaza". Tata e genu' care sta la sport, bea, si se culca! Exact ca un robot! Munceste -> mananca -> munceste -> mananca etc etc.

| ZuZzA4eVeR a răspuns (pentru niciodatanu):

Sincer cv gen e tata numai ca eu nu prea il vad si am noroc. E f simplu decat sa vezi c se leaga de tine la orice chestie stai la tine in camera cu o carte in fata sau cu niste ex cv la mate si nu stiu stai pe mess(de exemplu) si cand vn inchide monitoru si sp c inveti si o sa te lase in pace. Mai ai putin si termin, mergi la facultate si scapi de el, c atunci faci c vrei. Sp ca el si fa ca tine, dar fara sa isi dea seama si incearca sa il ocolesti ca sa eviti cearta. A si inca un sfat, cand iti mai sp sa te tunzi sp c nu vrei pentru c daca ai parul mai lung poti sa il aranjezi in fiecare zi altfel si ca iti place chestia asta si c in viitor te-ai gandit sa faci un curs de hair stylist si te pasioneaza, adica gaseste niste argumente pro pentru ceea c vrei sa faci si te va lasa in pace.(la mine merge)

| Zazu a răspuns:

Ai incercat sa stai serios de vorba cu el,asa,ca intre doi barbati? Fara cearta,sa-i aduci aminte ca a fost adolescent?
Problema voastra nu e parul(imi inchipui ca esti ingrijit), problema e ca tatal tau nu vrea ca tu sa faci "prostii", asa cum el a facut la randul lui.

| costis a răspuns:

Cu banii e alta problema, dar cu parul o poti rezolva simplu si frumos: te tunzi. Doar nu doare. Si mai las-o pe asta cu comunistu. Daca esti din asta COOL, poti sa iti speli geaca o data la trei ani, o dai cu un pic de vaselina, poti sa te si pisi putin pe ea.

| Damasc a răspuns:

Strange-ti toti skaterii si loviti-l cu placile peste ceafa.

| anka89 a răspuns:

Hmmm! cand ii vorba de parinti neimblanziti nici nu stii ce sa faci ca sa ii dresezi.Cat despre tatal tau, poate inca nu si-a dat seama ca tie asa iti place si gata.Sau ce se intreaba daca tie iti place cand el o bata pe mama ta din cauza prostiei lui?
Daca nu vrei sa te tunzi nu te tunde, dar fa cumva sa iti gasesti linistea si tu si mama ta.Nu cred ca mama ta merita sa mance bataie din cauza unui moft de al tau ca vrei parul putin mai lung.Mai gandeste-te si hotareste,sa stai de vorba cu tatal tau nici nu gandi,nu are rost.
Mie personal imi plac baietii cu parul scurt,nu conteaza cum tuns,ce model si-a facut in cap, dar sa fie scurt, mi se par mai ingrijiti.Sa nu crezi ca am ceva cu cei care il au lung sau mai lung, nu am chiar nimic.
Chiar merita toate aceste certuri si tatal tau sau intre tatal tau si mama ta si sa nu ai un ban in buzunar pentru parul tau? eu nu cred.

| Laura a răspuns (pentru anka89):

Bine că este tot vina lui.

| anka89 a răspuns (pentru Laura):

A baiatului sau a tatalui?

| Laura a răspuns (pentru anka89):

A băiatului. Cel puțin asta s-a înțeles din răspunsul tău. Nu este normal ca tatăl lui să o bată pe maică-sa din cauza frezei lui. Băiatul n-are nici o vină.

| anka89 a răspuns (pentru Laura):

S-ar putea sa aiba si alte probleme,eu nu stiu, dar mi se pa re absurd sa te certi cu tatal tau din cauza frezei, poate tatal lui ii sever si nu il poate intelege.Eu oricum spum mai bine sa se tunda, pentru o simpla chestie sa aiba toata ziua scandaluri in familie

| X_3049 a răspuns (pentru anka89):

Sincer faza cu parul e doar un pretext de a lui taicasu ca sa faca scandalwinking.la mine ai mei se respecta etc doar ca tatamiu urla toata ziua, nimica din ce facem nu e bine etc si am ajuns la concluzia ca toate rahaturile astea sunt doar pretexte sa se impuna ei sa vada ca nu sari peste cuvantul lor etcsi da parul lui e doar un pretext ca sa urle sa fie el sefu in casawinkingdeci nu parul lu e problema ci nervii tatalui lui. daca ar fi tuns scurt ar gasi altele de care sa se ia si sa o bata pe mama lui s.a.m.d deci niciodata nu va fi multumit.

| Lasatunumele a răspuns:

Fa-ti freza gen johnny bravo. Pe langa ca e scurt, si tatal tau ar fi multumit, e si foarte smechera, si deja din ce in ce mai multi baieti vad cu freza asta. Inclusiv prietenul meu

| Bogdanux a răspuns:

Sa ii spui ca e un mare dobitoc.Ai deja o varsta, deci iti faci personalitatea dupa bunul plac.Ai putea vorbi cu mama ta sa aranjeze ceva cu el. Daca nu, tragi aer si te revolti.Se va satura pana la urma.

| niciodatanu a răspuns (pentru Bogdanux):

Am vorbit, a vorbit, si i-a sarit tandara pe ea, ca cica "tine cu mine". Pai, logic, pentru ca pe ea o iubesc ca pe un parinte adevarat, pe el il urasc si stie asta! Mereu ii zic ca il urasc!

| Loola_9927 a răspuns:

Pff`. Sincer, stiu foarte bine cum e cu parintii comunisti` laughing`. Ai incercat vreodata sa vorbesti cu el, dar fara sa-l injuri?batting eyelashes Incearca sa-i explici frumos, ca incercarea moarte n-are thinking Daca esti skater, bravo tie, lui nu`i pasa ce esti sau nu, atat timp cat parul' il deranjeaza.winking Ai incercat vreodata sa-i spui ca asta te defineste, sa-i spui ca daca te tunzi, e ca si cum ai rupe o bucata imensa din personalitatea ta? nu credd laughing incearca, poate merge...pe moment nu stiu ce sfat sa-ti mai dau:*
Sa`mi trimiti un mesaj dupa ce vorbiti si voi mai cu respect unu cu altu, fara injuraturi si fara amenintzari. Sa`mi spui cum e si cum a reactzionat.happy Si maine SIGUR iti pot da mai multe sfaturi, pentru ca maine imi trece si mie mahmureala laughing! Te :*!

| nesuferit a răspuns:

Strange niste bani si cumparati o sabie.Ai sa vezi ca altfel merg discutiile cand ai in mana o sabie
Pace!

| niciodatanu a răspuns (pentru nesuferit):

Un raspuns mai concret boss. Nu il pot omora pe tata, desi as face-o! so?

| ganton a răspuns:

Pai niciunuia nu-i place sa aiba un fiu faggot. iar daca prietena si prietenii tai te lasa doar pentru ca n-ai parul' de nu stiu ce marime... aia nu prea sunt prieteni. btw, personalitatea e pe interior, nu rezida in haine. altfel ar insemna ca la mare, cand probabil o sa stai in chiloti, nu mai ai personalitate sau ce?

Răspuns utilizator avertizat
| lau6304 a răspuns:

Tunde-te si gata.

| robitzu1515 a răspuns:

Frate nu stiu ce sa iti spun si eu am parul destuld e mare dar tatalui ii place mama e mai problematica dar ma intelege. Incearca sa iti iei inima in dinti si spune-i ca e un esec ca si tata si fa-l sa inteleaga ca e un gunoi imputit deoarece nu poate intelege ceiti schimbi personalitatea daca tot nu vrea sa inteleaga pune'l la punct(dai o palma). sper ca te-am ajutatwinking