Stefan
| Stefan a întrebat:

Sunteti o familie fericita? Cum va întelegeti cu cei dragi?

Răspuns Câştigător
| elenahd a răspuns:

Buna. Nu stiu daca raspunsul meu o sa te multumeasca dar pot sa iti spun ca familia mea este formata doar din doua persoane adica fiica mea si eu (adica mama ei). Iti pot spune ca o cresc singura de cand avea fiica mea sase luni iar in prezent are 24 de ani. Ne intelegem minunat, suntem mai intai prietene si apoi mama si fiica. Si intre noi pe parcursul anilor au mai fost si divergente care sunt inevitabile intre doua generatii dar am trecut peste ele doar prin comunicare, incredere, intelegere reciproca ...toate acestea ne-au ajutat sa trecem peste micile divergente de opinii si sa mergem mai departe. Ceea ce nu inteleg eu este:"De ce ai pus aceasta intrebare? E o intrebare care e pusa la modul general sau vrei sa afli ceva anume? Ai tu cumva probleme cu propria ta familie pe care nu stii cum sa le rezolvi? Poti sa fii mai explicit si la obiect in intrebarea ta?"O zi placuta!

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, ne intelegem super. Mai ales cand nu ne vedem prea des.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am o familie mare, unita si fericita.Pe 30 decembrie aniversam 35 de ani de casnicie pe care ii sarbatorim ca in fiecare an in familie (copii, gineri, nora nepoti, in total 12 persoane, la anul poate vom fi mai multi ).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dalove struck
Cu parinti ma inteleg foarte binebig grin Mereu m-au inteleslove struckAu fost langa mine mereu si m-au sprijinit oricand.big grin Imi dau libertatea de care am nevoie.big grin
Deasemenea si parinti se inteleg foarte bine intre ei happyLa noi in casa nu exista certuri happySi nici nu cred ca au existatwinking

| viatadecacatt a răspuns:

Cum sa nulaughing) Familia partag

| lia a răspuns:

Sunt multumita de familia mea si incerc sa-i multumesc si eu pe ei.
Eu sunt de parere ca, intr-o familie, fericirea consta in compromisuri.Trebuie sa stii cand sa le faci si cand sa le ceri.

| inna a răspuns:

Da, ma inteleg bine cu cei dragi.Suntem o familie unita si fericita bineinteles.

| micurutza2005 a răspuns:

Uneori da alte ori e greu sa spunem asta dar supravietuim cumva...

| Brotacelu a răspuns:

Cu mamaia ma inteleg cum se intelege tom cu jerry laughing cu restul ma inteleg super big grin

| Klara a răspuns:

Cu mama am o relatie foarte buna, se pune si ea la mintea mea si ne intelegem foarte bine. Cu tata ma inteleg bine doar cand imi trebuie banirolling on the floor E cam enervant uneori, dar nah...ne intelegem. Cu sora mea nu ma inteleg mai deloc, pentru ca e mica si incapatanata si nici cu bunica pentru ca e cam.comunista. In schimb cu verii mei ma inteleg mult prea bine, sunt niste nebuni:X In concluzie, da...am o familie destul de fericita.

| Corinne a răspuns:

Eu nu pot sa zic ca sunt in totalitate fericita.
Dar sunt multumita de familia mea.sunt multumita si mandra ca am o mama care ma intelege si ma sfatuieste atunci cand am nevoie, imi da libertate cat vreau de aceea incerc sa o ascult cat mai mult.cu toate astea.as mai avea de schimbat cate ceva dar nu cred ca voi putea.
Ma multumesc cu cat am si sunt fericita de ceea ce este happy

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

Da ne intelegem bine.....cateodata ca familia bandy:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine sa-i omor pe toti dar...ma gandesc ca ar fi cazul sa-i mai chinui putin asa ca ii mai las in viata! Nu stiu ce m-as face fara o parte din ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.santem fericiti.ne intelegem in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...nu pot zice nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca mita-n fierarie.

| magdaaaa2 a răspuns:

Buna stefan.ma numesc magda si am 25 ani.ma inteleg foarte bine cu toti membrii familiei mele, dar mai ales cu sotul meu.trebuie sa stii sa fii intelegator cu ceilalti si sa ii sustii in tot ceea ce vor sa faca.