| X_4966 a întrebat:

Tot nu a aparut inrteaba, asa ca refac. De la o prietena:prietenul meu mi-s spus ce simte pentru mine cu niste cuvinte f frumoase, mi-a scris aprox o jumde pag. si m-a rugat sa ii scriu si eu ce simt pentru el. il iubesc f mult, dar nu ma pricep la din astea. ma puteti ajuta? un mic exemplu cu ce as putea scriE? funda. mersi.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să te ajutăm noi, prin teatru poate!
Trebuie să așterni pe hârtie acele cuvinte care vin direct din suflet, fiecare din noi suntem un mic filozof, trebuie doar să descoperim această latură. Hai că poți.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Scrie cat de mult il iubesti, clipele frumoase pe care le-ati petrecut imrepuna, despre fluturasii in stomac de la primul sarut, cum v-ati indragostit, ce simti cand te ia de mana... Orice e legat de voi 2.happy
Succes.:*

| ΔH a răspuns:

Adica sa scriem noi ce simtea ea pentru prietenul ei?
Daca nici asta nu stie, vai de ea... inseamna ca nu-l iubeste, ci doar are impresia.

| Luanda a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu acum cateva zile:d am vrut sa scriu o scisoare iubituluibig grin si eram in pana de ideei.

tot ce trebuie este sa ai in fata o poza cu el, sau cu voi, si cateva amintiri in gand. Ia o foaie de hartie si da-i bataie.scrie tot ce iti trece prin cap cand il privesti

| maryutza_2205 a răspuns:

1. Dragul meu,

Daca as fi putut sa gasesc cuvintele potrivite pentru a descrie in detaliu sentimentele frumoase pe care le am pentru tine, ti le-as fi spus inca de cand ne-am intalnit. Cel mai bun lucru pe care pot sa-l fac este sa ti le arat acum.

Te iubesc atat de mult! Esti cel mai bun lucru din viata mea. Esti cea mai buna poezie scrisa vreodata, cel mai frumos cantec compus, cel mai frumos tablou pictat. Niciodata n-am crezut ca voi fi asa de norocoasa si ca voi avea asa un barbat ca tine!

Te iubesc mai mult decat imi iubesc viata, in fiecare zi mai mult si este cel mai frumos sentiment pe care l-am incercat vreodata.

Intotdeauna a ta.

2. Iubitul meu,

Te-am intalnit intr-o zi pe care nu o voi uita niciodata, dar nu am stiut in acel moment ce insemni pentru mine. Acum stiu. Esti lumina ochilor mei, ratiunea de a exista si numai gandul de a nu mai fi impreuna ma face sa-mi inghete sangele in vine de frica.

Deci, in aceasta zi, iti promit sa fiu alaturi de tine si sa te iubesc cu bune si cu rele, pana cand moartea ne va desparti. Si desi nu suntem casatoriti inca, niciodata nu voi rupe aceste juramant, intrucat ziua in care te-am cunoscut a fost ziua in care viata mea a inceput cu adevarat.

Te iubesc.

3. Dragul meu,

Te iubesc! Iubesc orice lucru marunt din fiinta ta. Iubesc zambetul tau, ochii tai magici, sunetul vocii tale. Iubesc atingerea ta delicata si caldura pe care o simt cand sunt langa tine. Ma gandesc in fiecare clipa la tine cand nu suntem unul langa altul si am nevoie de tine. Ma completezi perfect si insemni totul pentru mine. Esti cel mai bun lucru din viata mea si singurul om pe care l-am dorit cu adevarat langa mine. Nici in cele mai frumoase vise nu mi-am putut inchipui ca voi avea pe cineva atat de special ca tine. Iubesc fiecare moment cand suntem impreuna.

A ta pentru totdeauna.

4. Iubitul meu,

Nu stiu cum sa exprim mai bine sentimentele care ma covarsesc mereu cand ma gandesc la tine. Tot ce stiu este ca ai cel mai bun suflet, cel mai nobil caracter, cea mai frumoasa personalitatea si toate calitatile cu care poate fi inzestrat un om, iar dragostea si admiratia mea fata de tine au crescut si cresc pe zi ce trece. In fiecare zi ma uimesti cand te descopar mai mult si realizez ca am gasit perfectiunea! Esti mai minunat si mai adorabil in ochii mei ca niciodata; bucuria, mandria si recunostiinta mea ca ma iubesti este fara margini. Iti multumesc ca existi si ca esti al meu!

Te iubesc.

5. Dragul meu,

Nici nu stiu de unde sa incep; gandidu-ma la tine, inima imi bate atat de tare, aproape ca imi sparge pieptul. Ma faci sa simt fluturasi in stomac, o senzatie atat de placuta, si parca as pluti pe un norisor. Nu am iubit niciodata pe nimeni atat de mult si tu esti cel care-mi ocupi toate gandurile. Iti daruiesc tot ce am mai bun, inima mea, sufletul meu, corpul meu, gandurile mele, toata fiinta mea. Tot ce stiu este ca vreau sa fii al meu pentru totdeauna.

Te iubesc.

Sper ca ti-am fost de folos!

La multi ani!