| Awesom a întrebat:

Unele femei sunt ciudate.De ce aceste doamne cand isi inseala partenerii de viata spun ca au ajuns sa aiba sentimente doar pentru cei cu care inseala? Raspunsuri argumentate la acest fel de intrebare exista?

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

"Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?" (Sigmund Freud)
Raspunsul lui Misogin e atat de plin de carisma, de inteligenta nebanuita. Era un post cu el unde-l admirau vreo 2-3, (bine, regizat si ala pe privat) sa le aud aici ce parere au despre raspunsul lui. Si-o intrebare pentru admini: camionagiul asta (chiar nu jignesc, el a spus ca lucreaza pe tir, la asta ma refer, desi merge si la sens figurat) nu merge pus sub urmarire? Numai raspunsuri agramate, fara logica, jignitoare atat asupra limbii romane, cat si asupra utilizatorilor.

| mgtow a răspuns:

De proaste ce sunt zic asa sunt panarame de meserie.

| thealchemist a răspuns:

Si femeile si barbatii inseala, si femeile si barbatii sunt ciudati cind vine vorba de sentimente.

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Femeile nu sunt ciudate, doar diferite de barbati. Daca o femeie inseala poate sa o faca pentru a se salva dintr-o situatie dificila, pentru c partenerul de viata nu-i ofera atentie sau pentru c a gasit pe alt cineva pe care il iubeste mai mult decat actualul. Bineinteles c toate aste nu sunt scuze, dar barbati inseala pentru c nu se pot abtine sa se culce cu o femeie "buna", pentru c partenera de viata nu ii mai sadisface in pat sau nu le acorda atentie. Deci ambele parti inseala, chiar daca din motive diferite:-P

| Leon a răspuns:

In general cele care insala fiind 'active' intr-o relatie n-au nicio treaba cu viata, eu zic ca te ia de prost pentru ca nu stii sa le controlezi. ciao

| diaηα a răspuns:

. De ce? - de mere!
. Pt ca, deoarece, fiindca... Odata si odata tot te plictisesti de om`. La un mom` dat te plictisesti de ac persoana si toata dragostea se transforma in "RESPECT"
Dar poate unele nu stau cu acea persoana din dragoste sau respect. stau doar pentru a profita de pe urma aceluia!

muLtumit?
Funda? [ m`am chinuit sa gandesc asta ]

| 4b a răspuns:

OAMENII sunt ciudatilaughing iar cei care inseala sunt niste ipocriti!

| Awesom explică:

Am inteles multumesc celor care au raspuns pana acum dar mai astept macar inca un raspuns inainte de a alege castigatorul.

| Pierre_1139 a răspuns:

Chiar nu stiu.Eu stiam ca daca ai un partener,va trebui sa-l pretuiesti, sa-l iubesti. Daca as fi femeie, nu as sta dupa 100 de barbati.
1 singur,care ma merita,care ma pretuieste,ea nu gandeste, ca, rupe sentimentele unui om.Doar la ea se gandeste.

| IoSiAtat a răspuns:

Da´. unele zic asta doar de " pretext " Cand le este " frica" sa zica partenerului ca s´au pllictisit. oh go on.