| bosnea marinela a întrebat:

De ce exista atatea femei care le e greu sa se desparta de partenerii lor si de viata de cuplu atata timp cat nu sunt fericite? sunteti in aceeasi situatie?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Obisnuinta, teama si jena de gura lumii, agoniselile, teama de un viitor incert, fara celalalt, etc..., toate astea le fac sa le fie foarte greu sa se desparta! Dar, uneori, oricat de cumplit poate parea, trebuie gasite resursele de a lua si aplica aceasta decizie! Success!

| Linda a răspuns:

Eu cred ca de multe ori din motive financiare.

| cyufulyky a răspuns:

Eu sunt in situatia asta[nu-s femeie] dar nhea nu-s fericita aproape deloc in relatia asta dar accept asa pentru ca fara el imi e si mai greusad

| sigmanet a răspuns:

In multe cazuri intervine obisnuinta cu partenerul si dependenta de acesta. Chiar daca nu le este bine, multe femei sunt speriate, cvand vine vorba de despartiri, pentru ca vor ramane singure si ca nu vor mai avea acel sprijin barbatesc...Este doar o iluzie si fuga de responsabilitate individuala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai copii, suferi pentru ei. dar daca nu ai copii cu el, si nici casatorita nu esti ...lasa-l si pleaca fiindca e magar, ca multi altii dealtfel. dar sa stii ca mai sunt si oameni care va respecta si va ajuta, si pot sa va iubeasca.de regula la acestia renuntati voi fetele prea usor.si uiteasa alergati dupa feti frumosi si dati de... d... u.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu un caz si explicatia mi-a dat-o chiar ea, e greu sa o i-a de la capat, e si copilul care tine din tot adinsul sa fie impreuna, rusinea, nesiguranta zilei de maine, gura lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aja am ft si eu...ma ìnjura... a dat si ìn mine. j am stat 2 luni ìmpreuna...l.am lasat pentru ca numai suportam mereu cearta. dp ce l.am lasat ìmi era ft greu... j l.am iertat. l.am iertat pana si. a luat. o ìn cap si facea misto de mine... acum, sa te ìntreb ceva... ia id. ul meu haladyta_myha ca stiu cine esti...am ft ìn scoala amandouabig grinbig grinbig grinbig grin