| TwilightAliceCullen a întrebat:

Verisoara mea de gradul intai s-a indragostit de varul nostru de gradul doi. Este posibil asa ceva? Adica e de gradul doi, dar totusi e varul ei, face parte din familie? Ce ar trebui sa-i spun? Cele mai multe detalii primesc funda!

Răspuns Câştigător
| sunshine_5685 a răspuns:

Poate ca daca el nu ii da atentie, ii va trece.Dar daca si el tine la ea, si ar avea sanse ca si cuplu, nu vad de ce sa nu incercebig grin Mie personal mi se pare putin deplasata chestia asta cu rudele, si mai ales ca nu sunt frati sau ceva mai apropiat:d Cred ca cei care apartin religie crestine sunt singurii care au aceasta ''regula'', dar daca ar fi sa ne luam tot dupa religie, toti suntem frati, ca doar ne tragem din Adam si Evalaughing Deci, niemni nu ar trebui sa se casatoreasca?laughingThink about that factlaughing Dar, cel mai bine este sa ii lasi pe ei sa decida, pentru ca pana la urma e vorba de mentalitatea fiecarei persoane:d

1 răspuns:
| mihaelabr a răspuns:

Aici nu e vorba despre religie straight face din punct de vedere medical relatiile intre rude de pana la gradul 2 sunt subiect tabu deoarece un copil rezultat dintr-o astfel de relatie are sanse foarte mari sa nu fie sanatos la nastere ( diferite grade de handicap, probleme destul de serioase ).
Acum, eu sunt destul de deschisa la lucrurile astea tongue dar cred ca mai bine ar fi sa se evite o astfel de situatie happy