| anonim_4396 a întrebat:

Voi aveți frați mai mici?
Ce faceți când vă enervează?

16 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai "ii enervez" si eu, ochi pentru ochi, dinte pentru dinte laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar când ești creștin, nu merge așa... Cum să rezist ispitei? laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Il iei in brate si il strangi cu iubire laughing. Intorci si celalalt obraz, pai nu laughing?

| RKBlue a răspuns:

Am un frate mai mic...
Ce fac?
Pai:
Il speriu.
Il lovesc(nu tare, doar cat sa-l scoata din minti)
Il enervez.(asta-i cea mai buna metoda)
Chestia e ca nu e prea enervant, dar cand incepe sa ma enerveze, nu se mai opreste rolling on the floor
(Uneori ma enerveaza simplul fapt ca il vad, asa ca... )

| Michaeel a răspuns:

Am un frate mai mic cu 10 ani, nu ma enerveaza, mai mult eu pe el laughing cum el este inca copil, imi place sa ma joc cu el si sa il supar, e foarte adorabil cand se enerveaza.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu. Dar EU fiind cel mai mic ma scoate din sparite. Stii tu mai bine la ce ma refer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te enerveaza te gandesti ca ai fost si tu ca el nu demult. Statistic, probabil erai chiar mai prost la varsta lui laughing

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Incearca sa te rastignesti la el, sa il sperii, iar daca nu merge asa il lovesti(prin lovire nu ma refer la un pumn sa il lasi vanat, sau fara vreun dinte, ceva usor), zic asta pentru ca eu sunt fratele mai mic in familia si asa am fost eu calmat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dima_Alin_1998):

Sunt contra violenței de orice tip. big grin

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu sunt una la parinti, mai trebuia sa am o sora sau un frate cand aveam 3 ani dar a murit, e intr'un fel naspa sa fii singur, numai ca sunt si parti luminoase ca iti mananci tu singur ciocolata, nu te streseaza nimeni. Dar poti sa ai un frate sau o sora de la o alta mama, pe cineva de sufletwinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

I-am dat o palmă. Îmi pare rău și acum de ceea ce am făcut atunci.

| JicaContra a răspuns:

Urlii la mamiii pana o enervezi pe ea, asa ca ea se enerveaza pe ala micwinking
daca ai camera ta, il dai afara si incui usa
apuci bine o curea si dai cu ea de pat si ii spui ca urmatorul e el... nu e nici o violenta daca doar il ameninti si nu ai de gand sa il lovesti

insa sa fii atenta, am avut o prietena cu un frate mai mic, si cand o enerva il batea, ei bine ala a crescut la un moment dat... mai mare ca ea big grin

| Clytia a răspuns:

Am trei chiar. happy
Între mine și cele doua mai mici e o diferență destul de mare. Mi se mai întâmplă chiar, când merg prin locuri străine cu ele, să aibă lumea impresia că-s mamă. laughing
Iar cealaltă, relativ apropiată vârstei mele, nu știu dacă e zi în care să nu mă enerveze. Ce facem când ne enervăm? Eventual țipăm una la alta, ne schimbăm replici acide, mai o mică zgâlțâială... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

laughing Și fratele meu e mai înalt ca mine...de aceea încerc să mă port frumos. big grin

| Jokers666 a răspuns:

Nu din pacate nu am frati, daca aveam si ma enerva iti dam bataie

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor