| cosmin986522 a întrebat:

Vreau sa mor crying numai suport viata asta crying. Familie, "prieteni" tot numai suport crying necazuri peste necazuri

28 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Vezi de treaba ta - orice prost poate sa-si puna capat zilelor - fii baiat destept

| ostea a răspuns:

ACCEPTA ceea ce esti
ACCEPTA ceea ce simti
ACCEPTA situatia
ACCEPTA pur si simplu, TOT!

Toate fac parte din a noastra viata, trebuie si este necesar sa ridicam capul sus si sa mergem inainte.
Cu totii trecem prin momente de genul acesta dar ' trecem ' si uite ca suntm NOI.
Depinde de noi insine cum o sa fim, cum o gandim, cum o sa iubim.

S-au adunat prea multe si sufletul nu mai face fata, vrea sa se elibereze, ACCEPTA ELIBERARE.
Este dureros cand incepem sa ne desprindem de tiparele vechi si cele noi sa intre in viata noastra.

Daca nu accepti prietenii, familia, NU TE ACCEPTI NICI PE TINE, NU TE SUPORTI NICI PE TINE INSATI.

Necazul este in inimioara ta, tu il hranesti in fiecare secunda, minut, ora, zi...TU, nimeni altcineva.
Intelegi?

Deci, capus sus si ZAMBESTE, zambeste si fa ceea ce simti, ceea ce inima iti dicteaza, orice rau trece daca il lasi sa treaca, orice lucru bun o sa vina in viata ta, daca il lasi sa vina.

DE TINE DEPINDE, TOTUL!
DESCHIDE OCHII SI SIMTE...

| luana1 a răspuns:

Totul sta im mintea ta si in vointa de a nu te lasa afectat pe termen lung de ceea numesti necazuri.Cand iti faci iluzii despre ceea ce ar trebui sau nu sa ti se intample in viata, ajungi in starea asta de deznadejde.Te lasi sau nu impesioanat si afectat, asta e problema pe care trebuie sa o dezlegi.Simti ca esti in stare sau nu, asta hotarasti tu.

| TrixLove a răspuns:

Take it easy. Nu te omora. gandeste-te la cate persoane iti vor plange moartea. incearca sa fugi de-acasa pentru vreo 2-3 zile. du-te undeva departe... daca se poate in alt oras. sau fugi la un/ o prieten/a. si sa ramana secret faptul ca tu mai esti pe-acoolo. si apoi cand simti tu, intoarce-te inapoi. sau omoara-te. nah...nu stiu ce sa-ti zic, dar eu in locul tau as pleca de-acasa. sau du-te la un psiholog. platesti mult, dar aia stiu mereu cum sa te faca sa te simti bine. ai incredere in mine. big hug sau i-ati un caine, te va ajuta foarte mult sa te destresezi big hug funda?

| MihaelaDart a răspuns:

Dumnezeu mereu ne pune la incercarile vietii daca le putem trece sau nu, daca ai ambitie si stii sa te incurajezi singur, sa-ti faci viata de zi cu zi mai buna si sa te binedispui, poti trece peste aceste ganduri negative, care raul te trage. Si eu am avut si inca mai am astfel de ganduri necurate, desi ma gandesc, nu traiesc pentru prieteni, nu traiesc pentru familie, ci doar pentru mine insumi, asa ca trebuie sa lupt sa ma vad eu realizata bine si sa nu-mi pese de restul, ignor orice lucru ce mi se adreseaza chiar daca cu ironie, cu rautate sau la vreo suparare. Trebuie sa trec mai departe, maine va fi o zi altfel. Incearca sa asculti muzica la casti, incearca sa visezi chiar daca anumite chestii sunt cu greu de indeplinit, desi astea de binedispun, uitate la comedii, iti vor aduce zambetul pe buze, vizioneaza tot ce te face sa razi, moralul iti va creste si vei deveni pozitiv in minte. Poti sa te vindeci si singur nu numai cu psiholog asa cum scriu altii. Aceste hopuri le vei mai trece in viata. Roaga-te la cel de SUS si nu spune rugaciuni numai la nevoi, ci mereu. Mergi la biserica si stai pe bancuta, sufletul ti se va curatii, te vei simtii usurat. Ti-o spun din propria experienta toate astea. Eu sunt departe de familie, desi sunt intr-o tara straina si am intalnit multa lume rea, sa ma faca sa am ganduri necurate, de sinuicid ori ma gandeam ca a2a zi sa nu ma mai trezesc sa se intample asa ceva sa nu mai traiesc, nu mai suportam, dar traiesc, pentru ca am ambitie si dau la o parte pe toti si ma vad numai pe mine, mi-este greu, dar stiu inauntrul sufletului meu ca va fi bine si voi fi pe treapta unde mi-am dorit-o, dar mai am multe scari de urcat. Obosesc azi, ma odihnesc si maine imi continui drumul sa mai urc cateva trepte. Nu fi lasa cu propria viata! O masina se poate repara, pe cand viata unui om, nu!

| nikol a răspuns:

Stai linistit nu dispera, viata nu e roz oricine are necazuri trebuie sa gandesti pozitiv.nu da importanta chiar la toate lucrurile stiu cum e ca si eu am trecut prin astea.

| xCatastrophe a răspuns:

Si ce`mi zici mie? TPU nu e mami ta`! Vorbaste cu cineva pana nu facem inmormantare pe TPU ca sa stii si tu nu plang laughing`!

| ZvT a răspuns:

Problemele te maturizeaza. Tot raul spre bine. Prietenii vin si pleaca, problemele se rezolva sau se evita, cat despre familie... doar nu o sa stai toata viata pe banii lor.Asa ca nu vad de ce ai recurge la un asemenea gest prostesc.

| oanecorleone a răspuns:

Du-te la psiholog parerea mea.

Sincer nu stiu cine a lasat intrebarea asta pe site.

Răspuns utilizator avertizat
| SheCanFlyy a răspuns:

Cum sa zici asa ceva? Nu lasa asta sa te doboare.Viata trebuie traita pana la capat cu tot cu necazuri si greutati.Nu renunta! Lupta

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

AsA se simte oricine dar nu gandi asa! Viata merge inainte si gandeste putini! Sunt multi la pat care sunt pe cale sa moara si mai vor sa aiba viata si tu vrei sa nu o ai? sa stii ca esti foarte nrocoasa/norocos ca ai viata! Dumnezeu tia dato sa o pretuiesti!

| FreakyFred a răspuns:

Daca ziceai ca vrei sa mori din cauza faptului ca nu stii limba romana, intelegeam.

| shaoboy a răspuns:

Hai sa-ti descriu cum decurge viata:te stradui sa devi cineva,toti te urasc intr-un timp, scoala cu incetul dispare din obiectiv si accepti tot de pana acu, afli ca ai prieteni aproape, si o ia de la inceput

| MetalLover a răspuns:

Draga. La fel simt si eu zi de zi. :p Nu mai suport depresiile din dragoste, prietenii nu ma inteleg, sunt suparati pe mine unii etc. Dar mereu ma gandesc ce rezolv? Ajung in iad daca ma omor, sufar pe veci si viata mea a fost de cac** :p. Ma mai gandesc si ca vor veni momente SUPER. sunt sigura de asta si, cineva mi-a spus "To never give a fu** laughing". Gandeste profund inainte. smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi ca john lennon, ar fi vrut sa traiasca dar la impuscat un prost.acuma tu esti prost de vrei sa mori, nu gasesti un destept sa te ajute? succes.si ...sa-i sara ochii cui o plange.

| Geo17 a răspuns:

Daca vrei cateva idei...(sa te omori bineinteles) te ajut frate, cu cea mai mare placere...

| EyesSad17 a răspuns:

Asa sunt eu in situatia ta de multe ori am ganduri de sinucid dar ma gandesc la parintii mei crying si nu vreau sa sufere pentru mine crying nu mai ei ma tin in viata crying

| alex_9656 a răspuns:

Cea ma proasta idee. imagineaza-ti pariniti rudele viata fara tine. sati viu.
o sa vezi ca viata o sa fie frumoasa deci NU FA O GRESEALA CA ASTA!

| alex97ro a răspuns:

Xorryx frate tie iti mai arde de funda cat asta e pe moarte?:O

| yonutz888 a răspuns:

Gandeste-te ca viata trebuie traita, si din nefericire toti avem parte de momente e cumpana(stiu din experienta personala). toti ajungem sa fim evitati de prieteni,dezamagiti in dragoste, frustrati, neintelesi de nimeni, toate iti merg prost si te gandesti ca daca nu cumva e mai bine sa mori...GRESIT! Eu mi-am revenit singur de la aceste gandiri si daca esti mai optimist si mai vesel problemele se vor rezolva de la sine(crede-ma ca stiu). Gandeste-te ca vor fi multe momente placute in viata pe care nu vrei sa le ratezi. Sper ca te va ajuta sfatul meu...chiar sper

| BiaBiencuzza a răspuns:

Si eu suimt acelasi l; ucru m-am saturart ac toti sa ma critice as vrea ca familia macar sa ma inteleaga dar din contra pot sa zic ca parintii mei is cei mai naspa oameni din lume si prietenii niste falsi m-am saturat insa as regreta acest lucru dar as vrea asa sa dispar si sa ii privesc cum se chinuie la fel cum mama chinuit si eu

| Boddy47 a răspuns:

Suna stupid, ce crezi ca te asteapta in moarte, lumea e plina de oportunitati, poti face orice cand esti in viata, cand mori doar putrezesti, nu scapi de necazuri.

| D3nnYss a răspuns:

Ce mai astepti?

| madalina_3540 a răspuns:

Uite eu iti spun sicer si clar,si eu sunt la fel, prieteni nu prea mai vb cu mine, baiatu pe care il iubesc azi imi da sperante maine imi spune altceva...nici eu nu stiu ce sa fac dar incerc sa trec peste toate.
incearca sa te gandesti ca totul va fi frumos si intr-o zi toate necazurile vor disparea si tu vei fi fericita
nu are rost sa faci niste lucrurui pe care le vei regreta mai incolo.stiu ce simti si eu ma gandesc la asta[ca imi vine sa mor, sau as vrea sa plec, sa nu mai fiu aicea si sa ma lase in pace toti]si cand am postat o intrebare aproape la fel ca tine si am vazut ce au scris anumite persoane am realizat ca viata mai merita o sansa.deci nu o irosi.incearca sa iti traiesit viata la maxim si uita toate necazurile.si daca nu reusesti incearca sa vb cu parintii, un psiholog sau daca vrei tu cu o pr de a ta ffff buna.
sper ca te'am ajutat :*

| Marcela_6116 a răspuns:

Buna.sunt Marcela. vreau sa iti spun ca trebuie sa fii tare,nu trebuie sa te lasi, daca crezi ca nu m-ai poti si ai nevoie de ajutor eu te sfatuiesc sa mergi la un psiholog, el te va ajuta.crede-ma,nu-i o rusine sa ceri ajutor.cateodata si eu spun la fel, ca vreau sa mor, dar incerc sa fiu tare si sincer imi doresc din tot sufletul sa merg la un psiholog sa vorbesc cu el.nu te lasa.fii tare.

| Grama_Regina_Maria_1990 a răspuns:

Baga-ti un cutit in gat

| Mihmiliq a răspuns:

Te inteleg eu la fel nu vreau sa traesc nici nu am pentru ce sa traesc mai bine as muri dar tie nici nu stiu ce sa-ti spun fa ceea ce iti spne inima