| SunRise2012 a întrebat:

TPU de ce dumnezeu nu ma iubeste si pe mine de ce nu tine la mine tatal meu e un betiv cand vine mereu acasa se ia de mine in fiecare zi nu mai suport nu mai il suport nici pe el de fratimiu nu se ia nu mai de mine parca a intrat satana in el de se ia nu mai de mine dupa ce nu ai cer nimica stau la pc si ma duc si la scoala si nu ai cer nimica tot sare cu gura la mine parca a intrat satana in el inainte nu era asa inainte era mai bun acum sa timpit de tot cu munca asta si cu bagabonti lui cu prieteni lui mai bine i-au cutitu si ma omor altceva nu am ce face sfaturi repede ca ma omor bag un cutit in mine si gata ca alta solutie nu gasesc asta e cea mai populara cu cutitu in inima plsss ajutati-ma cu cateva sfaturi nu mai suport viata asta de **** mai bine ma duc la satan vad ca dumnezeu nu ma ajuta asa mult cand ia maicamea salariu nu mai necazuri ba sa dea colo ba sa dea colo ba sa dea acolo nu mai suport mai bine ma omor si gata P. S am 17 ani ma rog si noaptea la dumnezeu da vad ca de geaba ma rog la el nu ma ajuta cu nimica in fiecare noapte i-mi vine sa plang nu mai suport va rog eu ajutati-ma TPU si mama mea saraca ce sa zica cand il vede mereu beat acum e internata in spital ca a facut o operatie de curand deci nu mai suport i-mi vine sa mor sa ma omor sa bag cutitu in mine las si id daca vreti sa vb cu mine ca pe privat nu pot sa il las ID sunrise201296@yahoo.com si nu mai ziceti ca am 10 ani ca nu am 10 ani am 17 ani si cand am fost mic tot necazuri de astea aveam nu venea taicamiu cu saptamanile acasa se ducea pleca deci nu mai pot i-mi vine sa ma omor si nu glumesc e chiar adevarata povestea mea si sa va zic ceva intr-o zi am vrut sa mananc si eu carne si cand am vrut sa le arunc la gunoi adica le-am aruncat la gunoi si a doua zi mi-a spus bunica mea ca s-a dus sa controleze la gunoi sa vada ce manacam credeti ca e sanatos sau bolnav laughing deci nu mai suport i-mi vine sa ma omor sa bag un cutit in mine ca am vrut sa incerc intr-o seara sa ma strangulez cu mana da dumnezeu nu ma vrut la el de cat sa traiesc in iadul asta pe pamant mai bine ma omor de cand m-am nascut eu nu mai necazuri se intampla in familia asta P. S nu sunt emo sunt credincios si nu sunt emo ca eu cand ma pun la culcare noaptea i-mi vine sa plang nu mai suport viata asta de **** va rog eu cateva sfaturi va rog eu frumos ca nu mai suport viata asta vreau sa ma omor cat mai repede sa scap de iadul asta vad ca de cand am venit eu pe pamantul asta nu mai nenorociri se intampla din cauza mea ba in familia asta a mea se intampla nu mai necazuri mereu de ce ma mai nascut dumnezeu de ce mai bine ma omor cu cutitu ca nu mai suport va rog eu help ajutati-ma si povestea e reala nu va mint va spun din tot sufletelul meu cand o sa fiu si eu fericit vreodata va rog eu foarte frumos niste sfaturi ca sa nu ma omor ca eu vreau sa ma omor sa bag cutitu in mine in inima direct in inima nu mai suport va rog eu ceva sfaturi nu mai suport las si id-ul inca odata daca ziceti ca fac troll pe aici nu fac zic adevarul va rog eu ajutati-ma ca vreau sa i-mi pun capat zilelor vreau sa ma omor nu mai suport viata asta necazuri peste necazuri toate astea s-au intamplat din cauza mea de ce mai ma nascut dumnezeu daca nu mai necazuri din cauzea se intampla mereu P. S Nu Sunt Emo Si nu fac troll pe aici spun adevarul povestea mea este reala las si id si nu va bateti joc de mine s-au faceti misto ca daca ati fi in locul meu cred ca voi v-ati omori din prima ieri zicea taicamiu ca ia bani si noaptae nu mai a ajuns acasa nea mintit crying crying va rog eu ajutati-ma nu mai suport viata asta vreau sa ma omor pentru ce traiesc in iadul asta vreau sa ma omor nu mai vreau sa traies pe lumea asta vreau sa ma omor cu cutitu sa mi-l bag in inima va rog eu ajutati-ma daca aveti putina mila las si id-ul cateva sfaturi va rog eu ajutati-ma doar cateva sfaturi atat
Id-ul este sunrise201296@yahoo.com cateva sfaturi va rog eu plsss crying crying si nu zic la misto povestea mea este reala va rog eu ajutor ca vreau sa ma omor sa bag cutitu in mine in inima direct nu mai suport va rog cateva sfaturi utile repede crying crying crying

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Si tata era dar asta m-a facut sa descoper animalul din om si oricit am crezut ca nu voi pune botul pe alcool tot o mai fac citeodata, chiar daca nu in halul ala.Am amintiri frumoase, un tata venind acasa cu fata plina de singe de la cazaturi, o mama statornica spasindusi pedeapsa vietii pina la capat si totusi le port respect amindurora pentru faptul de a ne arata viata in toata hidosenia ei.

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Unde esti doamne? Spune c-a facut o vizita-n iad. Nevoi fiziologice...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

„vreau sa ma omor nu mai suport viata asta."
Ok, am înțeles.

| DorelSudoru a răspuns:

1:Am citit tot
2big grinaca chiar aveai probleme nu erai asa prost
3:Ce-am inteles din postul tau extrem de prost scris(vreau sa ma omor,va rog,bag,cutit, va rog ma omor, ma omor)...Du-te la scoala inveti si tu sa nu te mai repeti si sa gandesti
4:Mars! Trollu' dracu nu mai face caterinca daca erai in situatia asta ce dracu mai faceai?

| shadovv a răspuns:

Mie lene sa citesc atat dar nu am nevoie de mult ca sa concretizez un raspuns. "TPU de ce dumnezeu nu ma iubeste si pe mine de ce nu tine la mine tatal meu e un betiv cand vine mereu acasa..." atat am citit. Pai Dumnezeu te iubeste. Tu nu l iubesti pentru ca te vaiti ceea ce e un lucru dezonorabil. Trebuie sa ti accepti starea materiala/familiara deoarece sunt lucruri efemere. Scopul e altul.

| heisenberg a răspuns:

Da-o pe ulei! Metoda romaneasca traditionala de a face fata realitatii. Ti-as mai da niste sfaturi dar mi-a atras atentia un troll cam de varsta ta de pe TPU.org.so care se plange ca n-are ce manca, auzi la el, al naibii, cata inventivitate. Ma duc sa-i zic vreo doua. Ai grija de tine.

| KodrutZ a răspuns:

Ia 2-3 prieteni si bate-l pe animal cum il prinzi. Termina cu smiorcaiala daca ai 17 ani, termin-o si cu prostiile gen rugaciuni. Solutia e la tine. Pune singele in miscare in instalatie. Cum il prinzi beat, bate-l pe animal pina se tiraste, ai grija sa nu il lovesti la cap sau la organele vitale, insa nu iti fa griji daca e sa ii rupi un picior sau o mina. Frate-tu ce zice?

| XxGeorgiana01yu a răspuns (pentru KodrutZ):

Doamne ferește

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru XxGeorgiana01yu):

Ferește pîn' te nimerește!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Aoleuuu,cat ai scris.Nu te mai intrista caci Domnul ii iubeste pe toti, de noi toti are grija si ne ajuta chiar daca suntem pacatosi.Te iubeste si pe tine, sunt sigura de asta.Roaga-te lui dumnezeu, roaga-l sa te ajute in problema cu tatal tau, roaga-l sa-i lumineze mintea tatalui tau si sa-l imbuneze si ai sa vezi rezultatul.Sa nu faci vreun gest disperat,ca o sa-ti para rau mai tarziu, ai mare grija, mergi la biserica si aprinde o lumanare pentru tatal tau si numeste-o cu numele lui zicand imbuneaza-l doamne si lumineaza-i mintea si gandurile sa faca ce e mai bine.Sa nu uiti : vor veni si zile mai bune pentru tine si niciodata sa nu iti pierzi credinta in Dzeu.ai grija de tine!

| Downfall a răspuns:

Dacă e pe bune ce ai zis, să ştii că nu trebuie să te omorî. Şi eu am o viaţă de rahat, şi taicămeo mă face să sufăr mult şi urlă la mine şi chiar îmi spune multe lucruri urâte câteodată. Şi eu am momente în care plâng întruna şi simt că m-am săturat de toate. Dar şti cum gândesc ca să trec peste? Mă gândesc că în viitor îmi va fi mai bine, că voi avea propria mea familie, care să mă iubească şi eu pe ei, că o să avem propria noastră casă şi că o să facem totul împreună. Deci, să nu faci vreo prostie, bine? Păstrează-ţi speranţa şi să ştii că deşi uneori nu pare, Dumnezeu vede tot şi te ajută, dar nu poţi nici să ai nu ştiu ce pretenţii...
Doar ai răbdare, şi mai încolo îşi va fi mai bine...
Mult succes!

| xname23 a răspuns:

Daca e adevarat ce ai scris tu [desi esti cam incoerent] nu trebuie sa disperi.multi oameni s-au aflat in situatii de genul asta si pana la urma au iesit la liman. zici ca te omori, crezi ca asta ii va face bine mamei tale? ai numai17 ani acum incepe viata sa fie mai frumoasa si esti la un pas de independenta.nu trebuie sa IL critici pe Dumnezeu pentru greselile tatalui tau. daca mama ta [persoana pe care tu o iubesti si care te iubeste] a iesit cu bine dintr-o operatie de ce crezi ca Dumnezeu nu te aude? tu nu esti singur o ai pe mama ta gandeste-te la copii orfani, gandeste-te la familii care dorm sub cerul liber si nu au ce sa manance si atunc vei realiza ca necazul tau nu e atat de mare ba ii vei multumii Lui Dumnezeu pentru. ce ai[mult mai mult comparativ cu altii]alunga astfel de ganduri si fruntea sus!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu iti da ajutor, e cu tine in fiecare clipa, NU UITA:
Nu te teme, căci Eu sunt cu tine; nu te uita cu îngrijorare, căci Eu sunt Dumnezeul tău; Eu te întăresc, tot Eu îţi vin în ajutor. Eu te sprijin cu dreapta Mea biruitoare."

Si eu am o familie care se cearta, de mica sunt trumatizata de ei, dar am un Tata adevarat care imi poarta de grija pentru ca ma bazez pe El!
Mi-a purtat de grija si imi va mai purta.
Nu te framinta din cauza lui, mai bine roaga-te pentru el sa isi vina in fire, Dumnezeu il iubeste si pe el.
Cel rau desparte familiile, el e cu ura, el e tatal minciunii.
Sinucciderea nu e niciodata un raspuns la probleme.
Dumnezeu ne spune:
Să nu ucizi.
Exodul 20:13

Unde mă voi duce departe de Duhul Tău şi unde voi fugi departe de faţa Ta?

Dacă mă voi sui în cer, Tu eşti acolo; dacă mă voi culca în Locuinţa morţilor, iată-Te şi acolo;
dacă voi lua aripile zorilor şi mă voi duce să locuiesc la marginea mării,
şi acolo mâna Ta mă va călăuzi, şi dreapta Ta mă va apuca.
Psalmi 139

Însă eu sunt totdeauna cu Tine, Tu m-ai apucat de mâna dreaptă;
mă vei călăuzi cu sfatul Tău, apoi mă vei primi în slavă.
Pe cine altul am eu în cer în afară de Tine? Şi pe pământ nu-mi găsesc plăcerea în nimeni decât în Tine.
Carnea şi inima pot să mi se prăpădească: fiindcă Dumnezeu va fi pururi stânca inimii mele şi partea mea de moştenire.
Căci iată că cei ce se depărtează de Tine pier; Tu nimiceşti pe toţi cei ce-Ţi sunt necredincioşi.

Psalmi 73:23-27

| CristinaCrisy a răspuns:

E cam naja dar D-zeu sugur te aude si te va rasplati! fi credincios crying si nu te mai gandi sa te ucizii e un pacat mareee! ai incredere! crying

| AlecsLexx a răspuns (pentru CristinaCrisy):

Din betie te trezesti... Da' nu'i cazu' tau...

| georgiana14 a răspuns:

Doamne ce viata crying, tu trebuie sa fii optimist, ca va ies soarele si pe strada da, sunt sigura, tu incearca sa induri, dui pe ai tai la biserica, sau indreaptai catre Dumnezeu, daca nu nu uita ca el a suportat mai mult decat suporti tu si a suportat pentru pacatele noastre, el ne ajuta, s-a rastignit pe cruce pentru noi, stai linistit, mergi inainte, app team ad in lista da-mi ac:X

| ForFun a răspuns:

Uite nu are rost sa te omori.e o prostie sa te omori din cauza cuiva. daca nici maicata nu il mai suporta sa bage la divort.stiu cum e si eu am o poveste asemanatoare dar din fericire tata si-a revenit si acum e mai bine.dar daca chiar nu se mai poate divort.si tie ti-as recomanda un pshiholog sa nu crezi ca te cred nebun dar chiar ajuta.

| Texx a răspuns:

Te cred, am si eu problema asta dar sunt optimis si incerc sa trec peste toate pana pot fi independet uneori parinitii nu se gandesc si la sentimentele tale, asa e si tatal meu nu ii cer nimic(nici nu pot spune ca imi lipseste ceva) dar el crede ca daca am tot ce imi trebuie sunt ''happy'' dar nu e asa imi lipseste si mie dragostea de tata fiu as renuta la tot ce am doar sa vad familia mea fericita, si mama se cearta cu el....plus eu locuisesc in Italia de 15 ani (scuze pentru gramatica) si cum am spus fii optimis asta e tot ce poti face.Imi pare rau pentru unele raspunsuri care ai primit, se pare ca unii au viata perfecta happy